Україна проявила лідерство і розказала ООН, як боротись з піратами

Україна направила в ООН проект конвенції щодо боротьби з піратством, проявивши лідерство у цьому питанні.

Україна направила на розгляд учасників 65-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН проект всеосяжної конвенції про боротьбу з актами піратства на морі. Він передбачає створення Спеціального суду у справах про морське піратство. Україна проявила лідерство в цьому питанні.

Мета пропонованої конвенції - сприяти співпраці держав у більш ефективному попередженні піратства як одного з видів транснаціональної організованої злочинності.

Проект конвенції був розповсюджений як офіційний документ Генеральної Асамблеї по пункту 74 порядку денного "Світовий океан і морське право". Він містить понад 50 статей, які стосуються визначення піратства, форм переслідування морських розбійників і заходів щодо запобігання відмивання доходів від таких злочинів.

У документі обумовлюються умови виявлення та захоплення піратських судів. Визначаються юрисдикція держав-учасників щодо піратства та процедури, пов'язані з розслідуванням цих злочинів.

Документ передбачає створення Спеціального суду у справах про морське піратство в складі семи незалежних суддів.

Слід зазначити, що, як правило, процес прийняття багатосторонніх юридичних договорів ООН пов'язаний з багаторічними переговорами і роботою експертів у рамках правового (шостого) комітету Генеральної Асамблеї і спеціально створених робочих груп, які на початковому етапі беруть за основу проект, розроблений тієї чи іншої делегацією.

Раніше в інтерв'ю Радіо ООН Постійної представник України при ООН Юрій Сергєєв заявив, що його країна значною мірою страждає від актів піратства, яке процвітає не тільки біля берегів Сомалі.

За його словами, в полон морських розбійників потрапляють багато українських моряків, життя і безпека яких - у центрі уваги уряду.

Читайте також:

Понад двісті українців опинилися в полоні лайнера "Дельфін"

Захоплений сомалійськими піратами танкер з українцями рухається до Сомалі

Сомалійські пірати захопили танкер з українцями

Пірати захопили рекордну кількість кораблів за останні 5 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: