Україна пускатиме румунів і болгар без віз

Єврокомісія заявляє про політичну домовленість з Україною щодо безвізового режиму для громадян Румунії та Болгарії.

Українці та румуни (Фото: www.zakrytazona.tv)
Громадяни Румунії та Болгарії не мають дискрімуватися в Україні та повинні отримати рівні умови в'їзду з іншими мешканцями ЄС, вважають європосадовці. (Фото: www.zakrytazona.tv)
Європейська комісія заявляє, що існує політична домовленість з Україною про встановлення безвізового режиму для громадян Румунії та Болгарії до набуття чинності Угоди про спрощення візового режиму між Україною та ЄС. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на представника Єврокомісії Криштіан Гуман.

“Це політична домовленість. І це питання порушувалося на саміті в Києві між двома сторонами, і українська влада сказала, що вона на шляху вирішення цього питання (запровадження безвізового режиму для громадян Румунії та Болгарії – УНІАН)”, - зауважила вона.

За словами Криштіан Гуман, рівне ставлення до всіх громадян ЄС має бути забезпечено перед набуттям чинності угоди про спрощення візового режиму між Україною та ЄС, і в цьому, сказала вона, немає нічого нового для української влади.

Раніше, 20 вересня, комісар ЄС з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер в інтерв’ю газеті “Дело” заявила, що ЄС пов’язує набрання чинності угоди про спрощення візового режиму з Україною зі скасуванням Україною в’їздних віз для громадян Румунії та Болгарії, які приєдналися до ЄС з 1 січня 2007 року.

Водночас, МЗС України заявило, що розгляд питання про запровадження безвізового режиму Румунії та Болгарії не пов’язане зі вступом у дію угоди про спрощений візовий режим між Україною та Європейським Союзом. У коментарі МЗС було зауважено, що Україна не ділить ЄС на старих чи нових членів і, власне, тому погодилася розглянути питання щодо надання безвізового режиму Румунії та Болгарії. Це питання, за повідомленням МЗС, в даний момент проходить внутрішньодержавні процедури, і після їх остаточного погодження буде прийняте відповідне рішення.

20 вересня представник України при ЄС Роман Шпек висловив своє обурення коментарями Беніти Ферреро-Вальднер, зазначивши, що йому дуже прикро, що “така поважна європейська інституція вдається до мови ультиматумів та шантажу”.

Україна та ЄС підписали Угоду про спрощення візового режиму 18 червня цього року і сподіваються її ратифікувати до кінця року.

Президент України своїми указами від 31 березня та 26 липня 2005 року запровадив безвізовий режим для громадян ЄС, Швейцарії та Ліхтенштейну, якщо вони прибувають на термін до 90 днів. 3 липня 2006 року уряд своєю постановою вніс відповідні зміни до Правил в`їзду іноземців та осіб без громадянства, їх виїзду з України і транзитного проїзду її територією.

Румунія та Болгарія приєдналися до ЄС з 1 січня 2007 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: