Україна пустила газ у Молдову

Молдова отримує українське блакитне паливо, хоча й у зовсім невеликих обсягах.

Україна відновила "в мінімальних обсягах" поставки газу до Молдови.

Як повідомляє уряд цієї країни, вона жила без газу тиждень.

У середу прем`єр-міністр Молдови Зінаїда Гречаная разом зі своїми колегами з Болгарії та Словаччини провела в Москві переговори про відновлення газопостачання.

"О 17.00 (у середу) українська сторона відновила постачання газу в Одеську область, що дозволяє забезпечувати в мінімальних обсягах райони Штефан Воде, Кеушень і Придністровський регіон", – повідомила прес-служба молдавського уряду.

Внаслідок газової кризи три теплоелектроцентралі в Кишиневі й Бєльцах було переведено на мазут, а також була припинена подача гарячої води до будинків.

Найбільша в регіоні Молдавська ГРЕС у Придністров`ї також перейшла на вугілля й мазут. У Придністров`ї, включаючи столицю невизнаної республіки Тирасполь, подачу газу було припинено повністю, температура в будинках опустилася нижче 10 градусів.

Постачання газу до Молдови з боку України з газогону, що йде на Балкани, було припинено 7 січня.

В результаті без газу залишилися весь Придністровський регіон і південь Молдови. На північ і в центральну частину, включаючи Кишинів, газ надходив лише побутовим споживачам по невеликому газопроводу з боку Чернівецької області України.

Нагадаємо, сьогодні "Нафтогаз" втретє відхилив заявку "Газпрому" на транзит 99,2 мільйона кубометрів газу територією України через газовимірювальну станцію "Суджа" в напрямку ГВС "Орлівка" і ГВС "Ужгород".

Українці заявляють, що технічно не можуть виконати таку заявку. Європейські країни, таким чином, залишаються без російського блакитного палива.

Читайте також

"Газпром" знову вимагає від України неможливого

Газовий конфлікт поділив Україну на Схід і Захід

Росія та Україна втратили довіру європейців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: