Україна ратифікувала договір з Білоруссю про передачу засуджених осіб

Ратифікація договору забезпечить сторонам можливість передавати засуджених осіб для відбування покарання за вчинені злочини тій державі, громадянам якої вони є.

Верховна рада України ратифікувала договір між Україною та Республікою Білорусь про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання. За відповідне рішення проголосували 305 депутатів з 425 зареєстрованих в залі.

Ратифікація договору забезпечить сторонам можливість передавати засуджених осіб для відбування покарання за вчинені злочини тій державі, громадянам якої вони є. Це сприятиме реалізації однієї з цілей кримінального покарання - соціальній реабілітації засуджених осіб, а також забезпеченню прав таких осіб.

Зокрема, засуджена особа може бути передана відповідно до цього договору, якщо: ця особа є громадянином держави виконання вироку; вирок суду стосовно цієї особи набрав законної сили; на момент отримання запиту про передачу засуджений повинен ще відбувати покарання протягом не менш як шість місяців; є письмова згода засудженої особи, або, у зв'язку з її віком, фізичним або психічним станом, що перешкоджають вільному волевиявленню, про це клопоче законний представник засудженої особи; діяння, у зв´язку з яким було винесено вирок, є злочином відповідно до законодавства держави виконання вироку і тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі; відшкодовано матеріальну шкоду, завдану злочином; держава винесення вироку і держава виконання вироку дали згоду на передачу засудженої особи.

Нагадаємо, договір про державний кордон Білорусі та України очікує на ратифікацію у білоруському парламенті.

Договір був підписаний в 1997 році, але до цих пір не ратифікований білоруською стороною. Дане питання є досить болючим в білорусько-українських відносинах.

Читайте також:

Білорусь ратифікує договір про кордон з Україною

Білорусь знизила ставку на експорт російської нафти

Лукашенко підписав угоду про входження Білорусі до Митного союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: