Україна разом з п'ятьма країнами викрила міжнародну кібермережу. Хакери нажилися на 100 млн доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Понад 41 тисячу людей стали жертвами зловмисників.

Коаліція шести країн провела спільну операцію та викрила міжнародну злочинну мережу, яка, завдяки шкідливій комп'ютерній програмі GozNym викрала близько 100 млн доларів.

Таке оголошення зробили на прес-конференції у Гаазі в штаб-квартирі Інтерполу, передає Інтерфакс.

Так, у коаліцію увійшли  США, Німеччина, Україна, Грузія, Молдова, Болгарія, також участь брали Федеральне Бюро Розслідувань США, Євроюст і Європол.

Прокурор США Скотт Брейді заявив, що це – "нова віха в боротьбі з міжнародною організованою злочинністю".

"Ми раді оголосити, що, завдяки безпрецедентним міжнародним зусиллям була розкрита кримінальна мережу", - констатував він.

За словами прокурора, через GozNym гроші викрали у понад 41 тисячі жертв, переважно, представників бізнесу та фінансових інституцій в США, Північній Америці і в Європі.

Низка злочинців вже постала перед судом в Україні, Молдові, Грузії та США. Їх звинувачуюють в тому, що, використовуючи програму, вони перехоплювали паролі для входу в банківську систему, заходили на банківські рахунки жертв, крали гроші і відмивали їх через підконтрольні їм банківські рахунки.

Нагадаємо, на початку травня Нідерланди екстрадували до США громадянина України Олексія Іванова, якого Вашингтон підозрює у хакерстві. За даними американської влади, 31-річний Іванов брав участь "в екстраординарній і масштабній схемі зараження і зламу комп'ютерів на всій території Сполучених Штатів і світу".

ВідеоПриватна хакерська компанія отримала доступ до повідомлень користувачів WhatsApp

Помилку в роботі програмісти компанії помітили ще на початку травня під час удосконалення додатку. Скільки саме людей за цей час постраждали від кібератаки - у компанії не повідомляють. Додаток уже полагодили і просять своїх користувачів оновити його.  

Приватна хакерська компанія отримала доступ до повідомлень користувачів WhatsApp

Залиште свій коментар

Вибір редакції