Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна реагуватиме на вирок Саакашвілі лише після здійснення екстрадиційної перевірки - ГПУ

Лисенко нагадав, що Саакашвілі досі не прибув до прокуратури для надання пояснень

Рішення Тбіліського міськсуду про заочне засудження екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі до 3 років ув'язнення не впливає на перебіг екстрадиційної перевірки, яку проводить прокуратура Києва. І Україна реагуватиме на вирок лише після здійснення перевірки.

Про це  повідомив прес-секретар Генпрокуратури Андрій Лисенко українским виданням.

"Поки вона (екстрадиційна перевірка – ред.) не буде завершена, жодні рішення грузинського суду стосовного Саакашвілі враховуватися не будуть. Ми знаємо, що статус Саакашвілі "засуджений", проте прокуратура Києва за зверненням Мін'юсту здійснює екстрадиційну перевірку щодо Саакашвілі за запитом компетентних органів Грузії. З метою повноти проведення перевірки і з’ясування всіх обставин Саакашвілі буде запрошено до прокуратури Києва для надання відповідних пояснень. У межах цієї перевірки також направлено запити до органів влади України. Висновок, складений за результатами перевірки, буде надано Мін’юсту для остаточного рішення", - заявив Лисенко.

Роз'яснення щодо можливої екстрадиції М.Саакашвілі Відповідно до Європейської конвенції про видачу правопорушників вида...

Опубліковано Андрієм Лисенком 5 січня 2018 р.

Так, як пояснив речник Генпрокуратури, перевірка проводиться за українським законодавством. При цьому він додав, що визначити, чи є рішення суду в Тбілісі підставою для екстрадиції, має Міністерство юстиції після закінчення перевірки.

Лисенко нагадав, що Саакашвілі досі не прибув до прокуратури для надання пояснень, хоча перевірку вже розпочато.

"Саакашвілі поки що не прибув до прокуратури, його запрошують. Наразі триває процес узгодження цієї дати зі стороною захисту. Перевірку вже розпочато, але ми повинні отримати пояснення від Саакашвілі", - заявив Лисенко.

Нагадаємо, що Тбіліський міський суд засудив Міхеіла Саакашвілі до 3 років тюремного ув'язнення за звинуваченням у зловживанні службовими повноваженнями.

Сам Саакашвілі у своєму Facebook назвав рішення суду "повністю незаконним" а таким, що "суперечить всім міжнародним, національним нормам та здоровому глузду".

Адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький заявив, що рішення Тбіліського суду наразі не дає Україні підстав для його екстрадиції або видворення.

Як відомо, на початку вересня Генпрокуратура і Міністерство юстиції України отримали запит Головної прокуратури Грузії про видачу Саакашвілі.

У 2015 році Генеральна прокуратура України відхилила запит Грузії на екстрадицію Саакашвілі. Пояснили це тим, що на батьківщині його переслідують за політичними мотивами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції