Україна реформує СНД

Ключові пропозиції України щодо реформування СНД було враховано на засіданні рад глав держав організації, що проходить у Душанбе.

Яценюк на саміті СНД
Арсеній Яценюк на саміті СНД в Душанбе. (Фото: mfa.gov.ua)
Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк заявляє, що всі ключові пропозиції України з реформування СНД враховані в концепції реформування Співдружності Незалежних Держав та затверджені на засіданні ради глав держав СНД

Про це міністр повідомив журналістам у Душанбе.
 
"Після сьогоднішньої зустрічі можна відкласти в довгий ящик питання щодо доцільності чи недоцільності участі України в СНД. Всі ключові пропозиції, на яких наполягала Україна, а саме надання СНД нового економічного імпульсу, враховані в концепції і вона все-таки затверджена", - сказав Яценюк.
 
Він зазначив, що в ході цього саміту СНД було надано "новий імпульс" і наголосив, що Співдружність "не повинна слугувати виключно політичною парасолькою, а повинна мати ключові економічні пріоритети". Міністр також повідомив, що на саміті було підтримано пропозицію України щодо формування зони вільної торгівлі. 

Окрім того, за словами Яценюка, на саміті було затверджено нові підходи до міграційної політики. За словами міністра, для України це є дуже важливим, оскільки левова частка незаконної міграції в Україну іде саме з країн СНД. 

Водночас, як повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України, главою української делегації було підписано 10 документів (із них 3 – із застереженнями) та схвалено 2 протокольні рішення. 

Серед підписаних Україною документів – Міждержавна програма спільних заходів боротьби зі злочинністю на 2008-2010 роки, Програма співпраці держав-учасниць СНД у боротьбі з незаконним обігом наркотичних речовин на 2008-2010 роки, Програма співробітництва держав-учасниць СНД щодо боротьби з тероризмом й іншими насильницькими проявами екстремізму на 2008-2010 роки, Угода про співробітництво держав-учасниць СНД по боротьбі з викраданням культурних цінностей і забезпечення їх повернення. 

Важливим елементом Концепції є включення до неї українських пропозицій, особливо тих ініціатив, які стосуються економічного та соціального блоків. Зокрема, йдеться про завершення формування повномасштабної зони вільної торгівлі та подальше удосконалення її правової бази з урахуванням норм і правил СОТ. 

Серед економічних проектів також знайшли підтримку щорічне здійснення аналізу застосування захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів, створення мережі швидкісного пасажирського сполучення та системи регіональних аеропортів, співпраця у сфері ракетно-космічної техніки і дослідження космосу. 

Були підтримані також українські ініціативи в міграційній сфері, в питаннях врегулювання соціальних проблем, а також розробки нової програми протидії ВІЛ-СНІД. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: