Україна ризикує залишитись без військового флоту

В бойовому ядрі українських ВМС тільки три кораблі побудовані менше 20 років тому, інші відслужили більше 25 років. Коштів на оновлення флоту немає.

Фінансування проекту створення корабля класу "корвет" для Міністерства оборони фактично припинено. Таким чином, заміна застарілого складу військового флоту України неможлива.

Про це заявив президент асоціації "Українські оборонні технології" Володимир Грек на I Всеукраїнському форумі оборонної промисловості.

На його думку, це може зашкодити іміджу країни, оскільки до програми залучені постачальники устаткування й озброєнь з інших країн, зокрема Франції, Німеччини, Італії.

Головний інженер казенного підприємства "Дослідно-проектний центр кораблебудування"  Євген Косоруков зазначив, що бюджет 2010 року передбачає виділення на проект 35,8 млн гривень, яких вистачить тільки на розрахунки за вже виконані роботи.

"На робочу документацію та будування корабля грошей немає", - сказав він.

Представник проектного центру нагадав, що в бойовому ядрі українських ВМС тільки три кораблі побудовані менше 20 років тому, інші відслужили більше 25 років.

Як відомо, Кабінет міністрів у 2005 році розпорядився розпочати роботи з проектування і будівництва перспективного корабля класу "корвет".

Протягом п’яти років на цю програму планувалося виділити з держбюджету близько 160 млн доларів.

Нагадаємо також, що Німеччина запропонувала Україні купити військові кораблі, виведені зі складу німецького флоту. Київ поки не ухвалив рішення з даного питання. Запропоновані Берліном б/в судна потрібні українському флоту, а їхня покупка дозволить заощадити бюджетні гроші, відзначають експерти. Однак здійсненню угоди може перешкодити брак коштів у Міноборони.

Читайте також:

Герман: чим вам заважає російський флот у Криму?

Україна і Росія змінять укази Ющенка щодо ЧФ

КПУ: брати з Росії гроші за базування ЧФ у Криму - блюзнірство

Німеччина озброїть Україну старими кораблями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: