Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна розповіла комісару Ради Європи з прав людини про незаконне утримання політв’язнів

У конференції взяли участь українська омбудсмен, уповноважена президента у Мінській групі та голова МЗС разом із заступником.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова провела переговори із комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович, під час яких розповіла їй про незаконне утримання українських політв’язнів на території РФ та в анексованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба українського омбудсмена.

"Розповіли Дуні Міятович про порушення прав людини Росією та незаконне утримання українських громадян за сфабрикованими справами. Наголосили на тому, що українці у російських тюрмах та СІЗО голодують в знак протесту. Зокрема, це Володимир Балух, Олег Сенцов, Станіслав Клих, Емір-Усеїн Куку та матір українського політв’язня Нурі Примова – Раїме Примова", - заявила Денісова.

У конференції також взяли участь уповноважена президента у Мінській групі Ірина Геращенко, міністр закордонних справ України Павло Клімкін та його заступник Сергій Кислиця.

Зазначається, що сторони домовились у жовтні цього року, під час четвертої частини сесії Парламентської асамблеї Ради Європи зустрітись для обміну інформацією і обговорення розвитку співпраці в рамках мандату Комісара Ради Європи з прав людини.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. Цю інформацію підтвердив адвокат українця Дмитро Дінзе. 

31 травня екс-кандидатка у президенти РФ Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування. Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш.

Омбудсмен України Людмила Денісова кілька разів намагалася зустрітися із Сенцовим, однак їй відмовили навіть у відеозв'язку. Денісова попередила про небезпеку голодування Сенцова - він майже не встає з ліжка. Сам Сенцов відмовився просити в Путіна помилування.

ВідеоСхуд на 15 кілограмів, але вірить у перемогу. Сестра Олега Сенцова зустрілася з ним вперше після вироку

Наталія Каплан розповіла - зустріч тривала лише дві години. Стан здоров'я брата задовільний, хоча аналізи не дуже хороші, і в'язню ставлять крапельниці. Утім, налаштований Олег оптимістично і припиняти голодування, яке триває вже 53 дні, не збирається. 

Схуд на 15 кілограмів, але вірить у перемогу. Сестра Олега Сенцова зустрілася з ним вперше після вироку

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції