Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна розробляє стратегію з деокупації та реінтеграції Криму: мають важіль тиску на окупантів

Україна розробляє стратегію з деокупації та реінтеграції Криму: мають важіль тиску на окупантів

Представник президента в АР Крим повідомив, що на території РФ та окупованого півострова наразі перебувають 94 українських політв’язні.

Україна працює над стратегією з деокупації та реінтеграції АР Крим та м. Севастополя. Представництво президента України в АР Крим зазначає, що значним важелем тиску на державу-окупанта є відновлення постачання води на півострів лише за умови деокупації. 

Про це повідомив постійний представник президента в АР Крим Антон Кориневич, інформує пресслужба глави держави.

Зокрема, стратегію напрацьовують Представництво президента України в АР Крим, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, РНБО та Міністерство закордонних справ.

"Наразі стратегія напрацьовується. По суті, представництво реанімувало роботу в цьому напрямі. Наша позиція є однозначною - така стратегія у держави має бути", - сказав Антон Кориневич.

Він наголосив на важливості ухвалення закону про корінні народи України, щоб закріпити це поняття на рівні держави та продемонструвати, що в Україні є три корінні народи, які мають стосунок до Кримського півострова: кримські татари, караїми та кримчаки.

"Робота ведеться. 8 липня будуть слухання в Комітеті Верховної Ради України з прав людини та деокупації якраз із питання забезпечення прав корінних народів. Я думаю, що може бути якийсь позитивний прогрес у цьому питанні. Ми впевнені в тому, що законодавче регулювання прав корінних народів є обов’язковим, і нам треба це питання довести до логічного завершення", - зазначив він.

Постійний представник Президента в АР Крим також зауважив, що відновлення постачання води на півострів можливе тільки після деокупації Криму, і це значний важіль тиску на державу-окупанта.

Щодо незаконно затриманих громадян України, які проживали в Криму, Кориневич повідомив, що, за їхніми даними, наразі 94 українських політв’язні перебувають на території тимчасово окупованого Криму та Російської Федерації, з них близько 70 - це кримські татари.

За його словами, питання звільнення незаконно утримуваних громадян України постійно порушується представниками української влади, насамперед президентом України та нашими дипломатами, на міжнародному рівні.

"І, на нашу думку, справді важливо ухвалити законодавче регулювання й ухвалити закон, який би стосувався гарантій соціального і правового захисту з боку держави політичних в’язнів, полонених та їхніх сімей", - зазначив Кориневич.

Нагадаємо, на виконання резолюції Генасамблеї генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш оприлюднив доповідь, у якій чітко задокументував нові порушення РФ міжнародного гуманітарного права в анексованому Криму. У документі, зокрема, зазначається, що окупаційна влада продовжує блокувати доступ Управлінню верховного комісара ООН з прав людини для моніторингу ситуації на півострові.

Залиште свій коментар

Вибір редакції