Цілу електростанцію, яка колись забезпечувала теплом половину Вільнюса, було демонтовано на запчастини для українських об'єктів.
Щоб подолати наслідки масованих російських ударів по енергетичній інфраструктурі та уникнути кризи енергопостачання у зимовий період, українська влада вдається до нетрадиційних заходів.
Про це пише видання New York Times.
Пошук запчастин
Російські атаки виснажили українські запаси обладнання для ремонту та обслуговування електростанцій.
Оскільки українські енергетичні об’єкти переважно побудовані в часи Радянського Союзу, вони залежать від запчастин, які не виготовляли на Заході. Тому найбільша приватна енергетична компанія України ДТЕК почала пошуки заводів у країнах колишнього “соцтабору” та колишніх балтійських республіках СРСР, щоб знайти сумісні запчастини.
Зрештою цілу електростанцію, яка колись забезпечувала теплом половину Вільнюса, столиці Литви, було демонтовано за підтримки Європейського Союзу, а її частини використовуються для ремонту кількох пошкоджених українських об’єктів.
Оренда електростанцій
Будівництво нових електростанцій є тривалим процесом, який Україна не може собі дозволити з настанням зими. Тож альтернативним варіантом може стати оренда плавучих станцій, встановлені на вантажних суднах — для забезпечення електроенергією чорноморського узбережжя Одещини.
Українські чиновники на умовах анонімності через делікатність плану сказали, що ведуть переговори з Karpowership, турецькою компанією, що спеціалізується на моторних кораблях, щодо оренди кількох суден.
Минулого року компанія підписала меморандум про взаєморозуміння з державним українським енерготрейдером щодо встановлення електростанцій, здатних генерувати 500 мегават електроенергії, достатньої для забезпечення мільйона українців.
Спостерігачі на енергооб’єктах
Оскільки більшість теплових і гідроелектростанцій зруйновано або сильно пошкоджено, Україна покладається на три атомні електростанції, які можуть забезпечити 7,7 гігават електроенергії — понад половину поточних потужностей країни.
Однак росіяни ракетними ударами намагаються пошкодити їхню здатність передавати електроенергію, знищивши підстанції, що з’єднують їх з мережею.
Україна побудувала бетонні укриття навколо підстанцій, щоб захистити їх, але чиновники визнають, що вони неефективні проти ракет. Тому вони вдалися до радикальних заходів: попросили представників МАГАТЕ залишитися на підстанціях, розраховуючи на їхню присутність для стримування російських атак.
Наразі Міжнародне агентство з атомної енергії погодилося проводити періодичні моніторингові місії на критично важливих підстанціях, але не розміщувати там агентів постійно.
Нагадаємо, 13 грудня цього року була уже 12 масована атака по українській енергетиці і 9 масована атака по енергетичних підприємствах ДТЕК. Всього від початку повномасштабного вторгнення теплоелектростанції ДТЕК були обстріляні понад 200 разів.
Читайте також: