Україна щорічно втрачає майже п’ять мільярдів доларів на митниці через корупцію - розслідування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це більше за десяту частину щорічного державного доходу.

Щорічно через масштабні корупційні схеми на митницях Україна втрачає щонайменше 4,8 мільярда доларів.

Про це йдеться у розслідуванні німецького видання Süddeutsche Zeitung.

Така сума втрат більша за десяту частину щорічного державного доходу України та вдвічі більша за загальну суму кредитів, яку український уряд планує отримати від ЄС, МВФ та Світового банку в 2018 році.

Згідно з документами, які має у своєму розпорядженні видання, тисячі вантажних контейнерів систематично реконструюються для сплати менших податків, і така схема працює в багатьох із 520 митницях України.

Наприклад, від середини травня до початку червня компанія з Дніпра виготовила 103 контейнери на митному пункті №6 в Одесі. У цих контейнерах були запчастини до велосипедів, секатори, взуття та парасольки. Дорогою від накладної до митного розрахунку 26 травня 20 тонн парасольок перетворились на щітки, пензлики, дзеркальця або картонні коробки. Таким чином, замість 17 712 доларів компанія сплатила лише 4875 доларів. Така сама ситуація була і в інших 102 контейнерах цієї компанії.

Справа погіршується тим, що за подібними корупційними схемами стоять також і прикордонники, Генпрокуратура та СБУ. За даними розслідування, в кінці кожного місяця за кожен такий перероблений контейнер компанія сплачує певні відсотки Службі безпеці України. Для цього навіть створюються спеціальні посередницькі компанії. "У всіх є свої компанії та люди на митниці", - розповідає джерело видання.

Зазначається, що через такі корупційні схеми всі агентства США припинили співпрацю з українськими митницями. "Немає жодних очевидних контактів та змін у законодавстві", - розповів представник Штатів. Міністра фінансів Олександра Данилюка, якого видання називає реформатором та прихильником ідеї більшої прозорості та контролю на митних та прикордонних службах, було звільнено 7 червня.

Згідно даних Transparency International, у 2014 році Україна за рівнем корупції посідала 142 місце із 174 країн. За чотири роки вона піднялась всього на 12 сходинок та нині посідає 130 місце. Лише одна країна в Європі є більш корумпованою за Україну – це Росія, яка перебуває на 135 місці.

ВідеоУряд та силовики розробили план боротьби із свавіллям на митниці

Контрабанда та тіньові схеми, за словами Володимира Гройсмана, щорічно крадуть в держави десятки мільярдів гривень. ГПУ, МВС, НАБУ, САП, ДФС та СБУ спільно розробили план дій, який презентують вже цього тижня. Прем'єр покладає надію на ефективність такої співпраці, бо, каже, минулорічний досвід боротьби із контрабандою на митниці додав до бюджету 70 мільярдів гривень

Уряд та силовики розробили план боротьби із свавіллям на митниці

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції