Україна серед лідерів за позовами до Європейського суду

У 2008 році найчастіше до Європейського суду зверталися громадяни Росії, Туреччини, Румунії та України.

У 2008 році 57% позовів, які надійшли до Європейського суду з прав людини, було подано проти чотирьох країн - Росії, Туреччини, Румунії та України.

За словами голови Суду Жан-Поля Коста, інші 43% заявок було подано проти останніх 43 країн-членів Ради Європи.

Як наголошується в повідомленні, у 2008 році Суд виніс 1 543 судових вироків, що на 3% більше, ніж у 2007 році і 30 163 рішення арбітражу, що на 11% більше, ніж попереднього року.

Найбільша кількість судових рішень була винесена по випадках порушення прав людини в Туреччині - 257. Друге місце зайняла Росія - 233 судових рішення за минулий рік, далі йдуть Румунія - 189 рішень, Польща - 129 рішень та Україна - 110 рішень.

Під час свого виступу у Страсбурзі голова Суду підкреслив, що в даний час суд розглядає близько 100 тис. справ, а їхня кількість постійно зростає.

В той же Європейський суд не може нескінченно збільшувати свій персонал і ресурси, не зважаючи на те, що зберігається необхідність надати Суду додаткові кошти в короткостроковій і середньостроковій перспективі, відзначив він.

У 2009 році Європейський суд з прав людини святкує 50-річчя з дня заснування. Жан-Поль Коста високо оцінив результати роботи організації і закликав країни Ради Європи підтвердити свою прихильність ідеалам прав людини і підтримку роботі Суду, а також задуматися разом з Судом про те, як адаптувати механізм захисту прав людини до викликів 21-го століття.

Читайте також:

На Джона Бон Джові подали до суду

Авіакомпанія Єгипта не змогла стягнути з України 45 млн. долларів

За нелегальну зброю українець сів до польської в’язниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: