Україна шукає осіб, які сиділи в літаку поруч із зараженим коронавірусом чоловіком

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До пошуків контактних осіб залучена також Румунія.

Чернівецька обласна державна адміністрація намагається встановити коло контактних осіб, які перебували на борту літака поблизу інфікованого коронавірусом чоловіка.

Про це під час брифінгу заявив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

"Оскільки це перший випадок, попередньо підтверджений в Україні, це нагода відпрацювати повний алгоритм дій. Ми не зупиняємось винятково на українській території. Контактуємо так само з румунськими колегами", - розповів він.

За словами Осачука, це робиться для того, щоби визначити суміжні місця в літаку, де сидів чоловік, який підхопив короновірус, і встановити контактних осіб на борту.

"Щоб попередити і звернути на це увагу. Так само ми дізнаємося, чи це українці, чи громадяни інших країн", – пояснив голова ОДА.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції