Україна сплатить крадію 8 тис. євро за довгий арешт

Валерія Третякова засудили до 5 років і 7 місяців тюрми, але одразу ж випустила – він стільки ж часу був під вартою в очікуванні рішення суду.

Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 8 тис. євро компенсації за моральний збиток 40-річному уродженцеві Харкова Валерію Третякову за надмірну тривалість утримання його під вартою до засудження.

Відповідно до повідомлення прес-служби суду, у вересні 2007 року Третяков був засуджений за те, що обікрав квартиру й заподіяв її власникові тяжкі тілесні ушкодження, побивши його сковорідкою.

Його було засуджено до 5 років і 7 місяців позбавлення волі, однак після оголошення вироку негайно відпустили. Оскільки на той час, коли він був засуджений, Третяков вже відбув термін позбавлення волі, до якого його засудили.

Третяков скаржився на незаконність його арешту й утримання під вартою в ході судового розгляду, на надмірну тривалість утримання під вартою до засудження. А також на те, що його прохання про звільнення, які він подавав у ході суду, так і не були розглянуті.

Одностайною ухвалою суд визнав факт порушення права на волю й особисту недоторканність, а також права на справедливий судовий розгляд у розумний термін.

Відповідно до звіту комітету міністрів Ради Європи в 2010 році Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 2,5 млн євро за своїми рішеннями щодо заяв громадян України про порушення своїх прав.

Нагадаємо, нещодавно Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну сплатити жертві міліції 48 тис. євро. За словами чоловіка, йому підкинули наркотики, а потім звинуватили у вбивстві. Коли затриманий відмовився писати зізнання, його почали "вибивати". А донецький шахтар відсудив у держави €21 тис. за втрачений зір.

Читайте також:

Вдова Гонгадзе через Європейський суд "розсекретить" процес над Пукачем

Європейський суд зобов’язав Україну сплатити жертві міліції 48 тис. євро

Європейський суд може розглянути скаргу Тимошенко за прискореною процедурою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: