Україна сподівається, що прибічників Каддафі не добиватимуть як полковника

Київ виступає за якнайшвидше відновлення стабільності у Лівії.

Міністерство закордонних справ України виступило із заявою у зв'язку із взяттям рідного міста колишнього лідера Лівії Муаммара Каддафі і крахом колишнього режиму.

"У зв'язку із завершенням операції підрозділів НПР із забезпечення контролю над містом Сирт, Україна сподівається на якнайшвидше відновлення стабільності у Лівії та активізацію політичних перехідних процесів із залученням усіх лівійських політичних сил, кінцевою метою яких повинно стати створення нової процвітаючої і демократичної Лівії", - сказано в повідомленні.

МЗС заявив, що Україна виступає за єдину, неподільну і цілісну Лівію. "Київ сподівається, що НПР буде суворо дотримуватися задекларованих принципів демократії та верховенства права, всіляко утримуватися від акцій помсти лівійцям, які підтримували колишній правлячий режим, активізує широкий представницький національний діалог, спрямований на примирення і об'єднання всіх лівійців", - заявив він.

Крім того, Україна вірить, що традиційно дружні та взаємовигідні відносини між Україною та Лівією збережуться і в майбутньому.

"Безумовним пріоритетом для України є захист прав та інтересів її громадян, які перебувають на території цієї держави", - сказано в повідомленні МЗС.

У зв'язку з цим Київ звернувся до нової влади Лівії із наполегливим проханням забезпечити безпеку громадян України, які, "незважаючи на складний для Лівії період, залишилися на території цієї країни і продовжили виконання благородної місії надання медичної допомоги лівійському народові".

Як відомо 20 жовтня в ході штурму Сирта полковник Каддафі був захоплений у полон і убитий. Така ж доля спіткала ще одного з його синів - Мутасима.

Читайте також:

Під час захоплення Каддафі кричав: "Не можна!" і просив не стріляти

ООН вимагає розслідувати загибель Каддафі

Клінтон, прочитавши sms про смерть Каддафі, радісно вигукнула: "Wow"

Українська медсестра Каддафі перебуває у жалобі за ним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: