Україна сподівається, що МВФ дасть до виборів хоча б частину кредиту

У Мінфіні кажуть, що вірогідність отримання фінансування МВФ до кінця року - 50% на 50%.

Ігор Уманський
УНІАН
Виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський
Україна сподівається залучити у Міжнародного валютного фонду до кінця 2009 року 1,5 млрд SDR (валюта МВФ, еквівалент 2 млрд доларів). Про це заявив виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський.

"По графіку у нас було 2,5 млрд SDR. Останні наші переговори з МВФ: те, що вони пропонують як об'єктивну суму - 1,5 млрд SDR на цей перегляд і 1 млрд SDR з урахуванням досить непростого першого кварталу вони пропонують перенести на кінець першого кварталу 2010 року", - сказав він.

В.о. міністра зазначив, що вірогідність отримання фінансування МВФ до кінця року - 50% на 50%.

"Як такі вибори не ставляться і не можуть ставитися терміном для програми. Кінець року - так, це бюджетний період, він, безумовно, розглядається, і зараз, наскільки я знаю, за результатами наших переговорів, тієї інформації, яку ми передали, МВФ розглядає можливість відновлення цієї програми зараз. Шанси є, але занадто великі політичні ризики для МВФ, для країни, для програми. Шанси з урахуванням політичної ситуації та її впливу на дію програми, я б сказав, 50% на 50%", - сказав Уманський.

Водночас він наголосив, що нинішню ситуацію, коли керівники основних інститутів влади є конкурентами на президентських виборах, міжнародні фінансові інститути сприймають як відсутність консолідації влади в боротьбі з кризою.

"Ми намагаємося зараз з МВФ проводити роботу, в тому числі, пояснювати ті можливості та інструменти, які є в уряду, щоб забезпечити в повному обсязі виконання програми", - додав в.о. міністра.

Нагадаємо, за даними авторитетного американського видання New York Times, МВФ вирішив відмовити Україні у виділенні в рамках кредитної лінії на 16,4 мільярда доларів четвертого траншу в розмірі 3,5 мільярда доларів до президентських виборів, які відбудуться 17 січня 2010 року. МВФ ухвалив таке рішення через зростаючі побоювання щодо неспроможності українських політиків контролювати бюджет країни.

Читайте також:

Україна планує отримати гроші МВФ до Нового року

Тимошенко продовжує "вибивати" з МВФ 3,5 млрд доларів

Глава місії МВФ в Україні "втомилася від брехні" та йде з посади

Україна екстрено запросила у МВФ 2 мільярди доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: