Україна сподівається упродовж місяця отримати свою землю від Молдови

Порошенко відзначив, що молдавська сторона зволікає з передачею акту про передачу земельної ділянки.

Міністр закордонних справ Петро Порошенко сподівається, що протягом місяця Молдова завершить передачу Україні ділянки автодороги Одеса - Рені в районі населеного пункту Паланка.

Міністр відзначив, що відповідно до договору між Україною і Республікою Молдова про державний кордон і додаткового протоколу до неї, Молдова повинна була передати у власність України ділянку автодороги Одеса - Рені в районі Паланки.

Даний договір набув чинності 18 листопада 2001 року, і протягом місяця, тобто до 19 грудня, дана ділянка повинна була бути передана Україні.

Порошенко відзначив, що молдавська сторона зволікає з передачею акту про передачу земельної ділянки, по якій проходить автодорога, що є порушенням договору.

Міністр підкреслив, що під час візиту прем'єр-міністра Молдови в Україну, який відбувся 1 лютого цього року, молдавська сторона заявила про готовність забезпечити передачу вже найближчим часом акта власності на цю земельну ділянку.

За словами Порошенка, молдавська сторона завершує внутрішньодержавні процедури, необхідні для належного оформлення даного акту і його передачі Україні.

Порошенко висловив надію, що "протягом 4 тижнів ця процедура (мова йде про передачу земельної акта Молдовою - ред.) Буде завершена".

При цьому міністр додав, що "і питання з бородою довжиною у дев'ять років буде вирішено". Він також відзначив, що через тиждень відбудеться зустріч українських та молдавських експертів для остаточного обговорення процедури вирішення даного питання.

Паланка - село в Штефан-водському районі Молдови. Біля села знаходиться найбільш східна точка Республіки Молдова. Також через Паланку проходить найкоротша автомобільна дорога з південної частини Одеської області в північну.

Відповідно до позиції України, Молдова має передати їй право власності не тільки над майже восьмікілометровою ділянкою автодороги в Паланку, а й землі під автодорогою, не дивлячись на те, що в угоді між Молдовою та Україною зазначено, що "передана ділянка є власністю України на території Республіки Молдова ".

Наполягаючи на передачі з боку Молдови території в Паланку, Україна вказує на те, що 400-метрова ділянка молдавського берега Дунаю в Джурджулештах була до кінця 90-х років українською територією, якою сьогодні користується Молдова.

Читайте також:

Україна буде експортувати електроенергію до Молдови

Україна та Молдова урочисто почали демаркацію кордону

Президент Придністров'я погрожує Молдові російською зброєю

Мешканці молдовського села готові перекрити кордон з Україною

ВідеоУкраїна сподівається отримати свою землю від Молдови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: