Україна спростовує заяви ”Газпрому” про скорочення транзиту газу до Угорщини та Сербії

МЗС України спростовує заяви ”Газпрому” про скорочення транзиту газу до Угорщини та Сербії.

Міністерство закордонних справ України спростовує заяви ”Газпрому” про скорочення транзиту природного газу через територію України до Угорщини та Сербії.

Про це повідомив керівник прес-служби МЗС Василь Кирилич з посиланням на генерального директора угорської державної компанії MOL Foldgazszallito Zrt Яноша Жуга.

За словами Жуга, кількість поставок газу з території України станом на ранок 4 січня не зменшилася, тобто надходить щодня, згідно з умовами контракту, 37 млн. кубометрів для Угорщини і 5 мільйонів кубометрів для подальшого транспортування до Сербії.

Жуга висловив подив повідомленням, що з`являються в Європейському Союзі, про нібито зниження тиску в газотранспортній системі на вході до Угорщини.
Він додав, що інформацію в ЄС, на жаль, одержують не з першоджерел, тобто не від компанії MOL Foldgazszallito Zrt.

Крім того, Жуга зазначив, що здивований з приводу інформації про зниження тиску в системі газопостачання Румунії, оскільки в Угорщині тиск знаходиться на нормальному рівні.

Нагадаємо, ”Газпром” неодноразово заявляв про скорочення транзиту газу Україною до Угорщини, країн Балканського півострова, Румунії, Польщі.

”Газпром” також звернувся з офіційним листом до Європейської комісії з проханням забезпечити моніторинг транзиту російського газу через територію України.

У свою чергу, ”Нафтогаз України” вимагає від ”Газпрому” відновлення рівномірних поставок природного газу для його транзиту європейським споживачам по всіх напрямах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: