Ніхто не заперечував: Стефанішина розповіла, як Україна стала партнером розширених можливостей НАТО

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ніхто з держав-учасників НАТО не заперечив стосовно ухвалення цього рішення.

Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла, як Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО. За її словами, перемовини щодо цього відбувалися останні кілька років, а рішення ухвалили атоматично

Про це Стефанішина розповіла в інтерв'ю ТСН.ua.

"Тут я розкажу вам невеличкий секрет. Рішення про надання Україні цього статусу відбувалося за так званою процедурою “за замовчуванням”, - сказала вона. Північноатлантична Рада мала час, щоб висловити свої застереження щодо ухвалення цього рішення до 16:30 12 червня. Так рішення вважалося автоматично ухваленим.

Також віцепрем'єрка поділилася, що дипломатична робота велася "на всіх фронтах". Діалог відбувався протягом останніх кількох років не лише на рівні штаб-квартири, а й на рівні кожної держави-учасника НАТО.

"Окрему подяку висловлюю Дмитрові Кулебі, який на останніх етапах провів колосальну робото щодо координації та спрямування цього процесу, - зазначила Стефанішина. - Найпотужніший крок зробив Дмитро". 

За словами віцепрм'єрки, Угорщина продовжує блокувати рішення щодо України, але на різних рівнях. "Тобто є операційний постійний діалог на високому рівні, де продовжується блокування... Зараз потужно ведеться робота на рівні дипломатичних служб. Я думаю, що вона достатньо успішна", - підкреслила Стефанішина. За її словами, вже наступного тижня відбудеться засідання українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яку очолює міністр закордонних справ. 

Нагадаємо, у січні 2020 року Україна офіційно подала заявку на участь у Програмі розширених можливостей НАТО і стала її учасником 12 червня. 

Програму розширених можливостей НАТО запустило у 2014 році та долучило до неї п'ять країн: Швецію, Фінляндію, Австралію, Грузію та Йорданію. Програма покликана допомогти учасникам збільшити оперативну сумісність своїх військ з силами НАТО. 

Відео Надання Україні статусу партнера розширених можливостей НАТО відбулося автоматично

Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина розсекретила, як Україна стала партнером розширених можливостей НАТО  

Надання Україні статусу партнера розширених можливостей НАТО відбулося автоматично

Залиште свій коментар

Вибір редакції