Україна стала полігоном для випробування ліків

Користуючись тим, що україцям нічим платити за дороге лікування, великі фармацевтичні компанії випробовують на них препарати - безкоштовно.

На українцях випробовують ліки, користуючись тим, що їм нічим заплатити за вже досліджені препарати.

Так, хворим на рак потрібно заплатити тисяча сімсот євро – за одну упаковку ліків. А таких упаковок потрібно не менше шести. І хворі погоджуються на "безкоштовне" піддослідне лікування.

У Львівський державний онкологічний центр люди із важкими формами раку приходять щодня. Ярослав Шпарик, завідувач відділу хіміотерапії, стверджує, що десятки хворих отримали реальну користь від участі у клінічних достідженнях. Бо вони "отримали дуже сучасне лікування".

Цей онкоцентр – один з небагатьох українських шпиталів, де українські пацієнти добровільно погоджуються стати піддослідними пацюками - для іноземних корпорацій. Тут гіганти фарміндустрії проводять випробування своїх нових препаратів.

Щорічні витрати на розробку ліків у світі перевищують п’ятдесят мільярдів доларів. Для порівняння – за минулий рік прибутки державного бюджету України становили майже вдвічі менше.

Анатолій Морозов, заступник директора Державного фармакологічного центру МОЗ України, каже, якщо побічні ефекти препаратів не будуть виявлені вчасно – фармкорпорація зазнає колосальних збитків. "Жодна фірма не зацікавлена в тому, щоб сплюндрувати результати оцих багаторічних досліджень, і оці шалені витрати, на те щоб провести якісь там неякісні клінічні випробування", - запевняє він..

І все ж скандали, в які час від часу потрапляють навіть найвідоміші фармкорпорації - свідчать про інше. У середині 90-х в Нігерії під виглядом гуманітарної допомоги медики тестували препарат відомої у світі, зокрема, в Україні, фірми. Десятеро дітей загинули. Лише торік адвокати постраждалих родин змогли домовитися про відшкодування. Штраф у кількадесят мільйонів доларів, і компанія - й далі здійснює випробування. Вже інших ліків. В Україні - така ситуація неможлива - запевняють експерти.

Анатолій Морозов запевняє: "У нас є спеціальний відділ інспекції - де ми проводимо інспекції клінічних досліджень. На дотримання протоколу клінічного дослідження. Деяких інших нюансів що пов'язані з клінічними дослідженнями".

Ярослав Шпарик переконує - не треба боятися клінічних випробувань. Він наводить статистику - у Сполучених Штатах кожен третій пацієнт онкологічного центру лікується експериментальними препаратами. В Україні частка таких хворих – два-три відсотки. Тут навіть зраділи б, якщо б фармацевти випробовували в Україні більше нових препаратів.

Чи довіряти лікарям і чиновникам - в Україні вирішують самі пацієнти.

Медики і фармацевти упевнені – клінічні випробування потрібні насамперед пацієнтам. Разом з тим, у розвинутих країнах – таких як Сполучені Штати – виробники ліків перебувають під прискіпливим оком держави. Про пильний контроль – заявляє й Україна. Утім, поза камерою, чиновники зізнаються – давати стовідсоткову гарантію вони не наважуються.

Детальніше – у відео ТСН.

Читайте також:

Свинячий грип допоміг багатьом українцям розбагатіти

В Україні випробують вітчизняний препарат проти раку

Рада скасувала заборону на подорожчання ліків

ВідеоЗ українців роблять піддослідних пацюків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: