Україна стала полігоном для випробування ліків

Користуючись тим, що україцям нічим платити за дороге лікування, великі фармацевтичні компанії випробовують на них препарати - безкоштовно.

На українцях випробовують ліки, користуючись тим, що їм нічим заплатити за вже досліджені препарати.

Так, хворим на рак потрібно заплатити тисяча сімсот євро – за одну упаковку ліків. А таких упаковок потрібно не менше шести. І хворі погоджуються на "безкоштовне" піддослідне лікування.

У Львівський державний онкологічний центр люди із важкими формами раку приходять щодня. Ярослав Шпарик, завідувач відділу хіміотерапії, стверджує, що десятки хворих отримали реальну користь від участі у клінічних достідженнях. Бо вони "отримали дуже сучасне лікування".

Цей онкоцентр – один з небагатьох українських шпиталів, де українські пацієнти добровільно погоджуються стати піддослідними пацюками - для іноземних корпорацій. Тут гіганти фарміндустрії проводять випробування своїх нових препаратів.

Щорічні витрати на розробку ліків у світі перевищують п’ятдесят мільярдів доларів. Для порівняння – за минулий рік прибутки державного бюджету України становили майже вдвічі менше.

Анатолій Морозов, заступник директора Державного фармакологічного центру МОЗ України, каже, якщо побічні ефекти препаратів не будуть виявлені вчасно – фармкорпорація зазнає колосальних збитків. "Жодна фірма не зацікавлена в тому, щоб сплюндрувати результати оцих багаторічних досліджень, і оці шалені витрати, на те щоб провести якісь там неякісні клінічні випробування", - запевняє він..

І все ж скандали, в які час від часу потрапляють навіть найвідоміші фармкорпорації - свідчать про інше. У середині 90-х в Нігерії під виглядом гуманітарної допомоги медики тестували препарат відомої у світі, зокрема, в Україні, фірми. Десятеро дітей загинули. Лише торік адвокати постраждалих родин змогли домовитися про відшкодування. Штраф у кількадесят мільйонів доларів, і компанія - й далі здійснює випробування. Вже інших ліків. В Україні - така ситуація неможлива - запевняють експерти.

Анатолій Морозов запевняє: "У нас є спеціальний відділ інспекції - де ми проводимо інспекції клінічних досліджень. На дотримання протоколу клінічного дослідження. Деяких інших нюансів що пов'язані з клінічними дослідженнями".

Ярослав Шпарик переконує - не треба боятися клінічних випробувань. Він наводить статистику - у Сполучених Штатах кожен третій пацієнт онкологічного центру лікується експериментальними препаратами. В Україні частка таких хворих – два-три відсотки. Тут навіть зраділи б, якщо б фармацевти випробовували в Україні більше нових препаратів.

Чи довіряти лікарям і чиновникам - в Україні вирішують самі пацієнти.

Медики і фармацевти упевнені – клінічні випробування потрібні насамперед пацієнтам. Разом з тим, у розвинутих країнах – таких як Сполучені Штати – виробники ліків перебувають під прискіпливим оком держави. Про пильний контроль – заявляє й Україна. Утім, поза камерою, чиновники зізнаються – давати стовідсоткову гарантію вони не наважуються.

Детальніше – у відео ТСН.

Читайте також:

Свинячий грип допоміг багатьом українцям розбагатіти

В Україні випробують вітчизняний препарат проти раку

Рада скасувала заборону на подорожчання ліків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: