Україна стала співавтором проекту резолюції ГА ООН

Азербайджан, Грузія, Молдова й Україна пропонують прийняти резолюцію Генасамблеї про тривалі конфлікти в країнах ГУАМ

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку обнародуваний проект резолюції Генеральної асамблеї ООН "Тривалі конфлікти на просторах ГУАМ і їх наслідки для міжнародного миру, безпеки і розвитку".

Як повідомили у Центрі новин ООН, співавторами документа є Азербайджан, Грузія, Молдова й Україна.

У проекті, опублікованому як офіційний документ ООН, висловлюється занепокоєння тим, що тривалі конфлікти продовжують створювати загрозу міжнародному миру й безпеці та мають несприятливі наслідки для розвитку країн регіону.

У документі міститься заклик до членів ООН, міжнародних і регіональних організацій ефективно сприяти процесам врегулювання цих конфліктів, а також підтверджується незмінна підтримка Генасамблеєю суверенітету й територіальної цілісності Азербайджану, Грузії та Молдови і непорушності їх міжнародно визнаних кордонів.

"Генеральна Асамблея закликає до встановлення миру та безпеки, сприяння забезпеченню законності й пошани прав людини та основних свобод на територіях держав ГУАМ, яких торкнулися конфлікти, з метою створення необхідних умов для швидкого, безпечного і гідного повернення вимушених переселенців..." - ідеться в проекті.

У документі також підкреслюється цілковита необхідність забезпечення нормальних, безпечних і рівних умов життя для всіх общин на тих територіях, яких торкнулися конфлікти, що дасть змогу відповідним державам створити ефективні демократичні системи самоврядування, поважаючи при цьому територіальну цілісність держав ГУАМ у рамках їх міжнародно визнаних кордонів.

Запропонований проект резолюції закликає до швидкого врегулювання цих конфліктів на основі принципів суверенітету й територіальної цілісності, що значно зміцнить міжнародний мир, безпеку і стабільність та закладе основу для довготривалої і повномасштабної регіональної співпраці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: