Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна стала видобувати менше газу: у "Нафтогазі" назвали причину

Приватні виробники у 2019 році навпаки наростили обсяги видобутку.

В Україні на газовидобувних підприємствах у 2019 році зменшився видобуток блакитного палива на близько 1,4%.

Як повідомляє пресслужба "Нафтогазу", у 2019 році було видобуто 20,7 млрд куб. м газу, що на 300 млн куб. менше, ніж у 2018 році (21,0 млрд куб. м).

"Укргазвидобування"

Так, на підприємстві групи "Нафтогаз" АТ "Укргазвидобування" у 2019 році видобуток зменшився на 600 млн куб. м (3,9%) порівняно з 2018 роком.

Загалом підприємство за минулий рік видобуло 14,9 млрд куб. м газу (70,9% від загального обсягу видобутку в Україні).

Зазначається, що скорочення видобутку газу "Укргазвидобування" пов’язане з природним виснаженням основних родовищ.

"Найбільше родовище компанії Шебелинське було відкрите в 1950 році, рівень його виснаженості становить 89%. Рівень виснаженості Західно-Хрестищенського родовища - 90%, Яблунівського - 79%, Єфремівського -82%, Мелехівського - 82%. Пік видобутку природного газу на вказаних родовищах спостерігався в 1960-1970 роках, на початку їх розробки", - наголосили в "Нафтогазі".

Там додали, що у 2019 році "Укргазвидобування" відкрило три нові родовища з ресурсною базою понад 2 млрд куб. м газу та приростило видобувні запаси майже на 15 млрд куб. м газу.

Інші виробники

"Чорноморнафтогаз" у 2019 році видобув 8,9 млн куб. м газу, що на 1,4 млн куб. м менше, ніж у 2018 році (10,3 млн куб. м).

Товариство розробляє одне родовище – Стрілкове, газ з якого направляється для забезпечення потреб міста Генічеськ у Херсонській області.

ПАТ "Укрнафта" в 2019 році збільшило обсяги видобутку на 7% в порівнянні з 2018 роком. При цьому обсяг товарного газу складає 830,8 тис. куб. м.

Натомість, як зазначили у "Нафтогазі", приватні виробники у 2019 році навпаки наростили обсяги видобутку – з 4,4 до 4,6 млрд куб. м, або на 4,5%.

Раніше повідомлялося, компанія "Нафтогаз" заплатить до бюджетів міських громад 1,16 млрд грн за право користуватися надрами

Нагадаємо, 30 грудня у результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря. 

А вже у січні нинішнього року НАК "Нафтогаз України" отримав від російського "Газпрому" платежі на 578,4 млн доларів за забезпечення трьох місяців роботи за транзит газу. 

Відео "Нафтогаз" та "Газпром" уклали новий контракт на транзит блакитного палива

Діятиме він упродовж 5 років з можливістю подовження ще на 10. У перший рік мінімальні гарантовані обсяги прокачки газу становитимуть 65 мільярдів кубометрів, у наступні чотири роки - по 40-к. Правила врегулювання транзиту у "Нафтогазі" назвали європейськими.  

"Нафтогаз" та "Газпром" уклали новий контракт на транзит блакитного палива

Залиште свій коментар

Вибір редакції