Україна стала заручницею протистояння Ющенка і Тимошенко

Таку думку висловив спікер ВР Володимир Литвин в ефірі одного з російських телеканалів.

Литвин закликає зробити все, щоб налагодити нормальний діалог між Києвом і Москвою. Він виступає проти загострення відносин з РФ взагалі і відключення російських телеканалів, а також політизування теми Голодомору зокрема.

"На моє глибоке переконання, сьогодні потрібно робити все, щоб налагодити нормальний діалог між Україною і Росією", - заявив спікер.

Він також висловився категорично проти відключення низки російських телеканалів, які транслювались по кабельних мережах України.

"Я переконаний, що люди повинні мати можливість отримувати вичерпну інформацію - ту, яка їх цікавить, і робити відповідні висновки. Особливо в умовах кризи, і люди відчувають утиск в інформаційному середовищі, це створює кумулятивний заряд негативу", - сказав спікер. Він зазначив, що це питання буде ретельно вивчено на рівні українського парламенту, який потім дасть свої рекомендації.

Що стосується теми Голодомору, то Литвин категорично проти, "коли ми переводимо цю тему в площину етноцида".

"Я думаю, що політикам важливо було б послухати вчених. І так, як ця тема педалює, вона перетворюється на Україні у фарс", - вважає він.

Спікер також повідомив, що погоджувальна рада ухвалила рішення рекомендувати Верховній раді наступної п'ятниці розглянути звіт слідчої комісії Ради, щоб розставити всі крапки над "i" у питанні з постачаннями української зброї в Грузію.

"І це, по суті справи, рішення, яке підтримали представники всіх фракцій. Я думаю, що це внесе ясність", - відмітив Литвин.

Кажучи про політичну ситуацію в Україні, він відзначив, що "сьогодні є спроба розірвати парламент і зводити Україну на вибори в умовах кризи, яка посилюється". Що стосується створення парламентської коаліції, то, за словами Литвина, президент України її не підтримує. Тим часом, всі документи, необхідні для підписання коаліційної угоди, вже готові, додав він.

"Я мав тривалу розмову з президентом. Протистояння, на превеликий жаль, по лінії президента, прем'єр-міністра, вельми велике, і заручниками цього протистояння залишаються суспільство, країна, люди", - підкреслив Литвин.

Нагадаємо, що 9 листопада фракції БЮТ, НУ-НС і Блок Литвина створили коаліцію. Спікером парламенту було обрано Литвина. "За" проголосували 244 народних депутата з 422. А він одразу ж після голосування оголосив про створення "коаліції трьох".

Нову парламентську більшість назвали коаліцією "Національного розвитку, стабільності і порядку". На сьогоднішній день проти цієї коаліції виступає частина депутатів від НУ-НС, так на підтримку рішення фракції про створення парламентської коаліції у складі НУ-НС, БЮТ і БЛ підписали 37 із 72 народних депутатів фракції. 

У свою чергу президент Віктор Ющенко заявив, що готовий співпрацювати з будь-якою коаліцією.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: