Україна стурбована рішенням Румунії розширити дельту Дунаю

В Україні стурбовані позицією Румунії, яка в односторонньому порядку проводить роботи з розширення гирла Дунаю з тим, щоб переорієнтувати вантажопотоки на свої порти.

Україна стурбована рішенням Румунії про розширення дельти річки Дунай.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Кабінету Міністрів.

"Ми стурбовані позицією Румунії, яка в односторонньому порядку проводить роботи з розширення гирла Дунаю з тим, щоб переорієнтувати вантажопотоки на свої порти", - сказав прем'єр-міністр Микола Азаров у ході зустрічі з комісаром Європейської комісії з питань регіональної політики Йоханнесом Ханом.

За словами прем'єра, такі питання повинні вирішуватися шляхом проведення двосторонніх переговорів, якщо необхідно, то і за участю керівництва Європейської комісії.

Азаров нагадав, що співпраця з Європейським Союзом є пріоритетною для України і що переговори щодо угоди про асоціацію з ЄС йдуть динамічно.

У той же час він відзначив, що Україна бачить необхідність розширювати діалог з Європейським Союзом, включаючи в нього питання, за якими є різні позиції, наприклад як в даному випадку з Румунією.

Як повідомлялося, у квітні Румунія заявила про претензії на зміну україно-румунського кордону в районі незаселеного острова Майкан на Дунаї, мотивуючи це тим, що фарватер річки в цьому районі змінився.

Раніше Румунія звинувачувала Україну в порушенні норм міжнародного права при будівництві каналу Дунай-Чорне море.

Читайте також:

Дії Румунії зменшують територію України

Україна поскаржиться на Румунію у міжнародні інстанції

Україна втрачає позиції на Дунаї

Експерт: Румунія зазіхає на українську територію

ВідеоУкраїна стурбована рішенням Румунії розширити дельту Дунаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: