Україна стурбована виходом Росії з ДЗЗСЄ

Україна висловила стурбованість рішенням Російської Федерації призупинити виконання Договору про звичайні збройні сили в Європі.


Як ідеться в заяві МЗС України з цього приводу, підтверджуючи фундаментальну роль ДЗЗСЄ як одного з найважливіших багатосторонніх документів у сфері контролю озброєнь, Україна продовжує розглядати Договір як базову складову забезпечення військової безпеки, підтримання миру та стабільності в Європі й виступає за збереження режиму ДЗЗСЄ в широкому розумінні цієї системи забезпечення стабільності та безпеки на Європейському континенті. При цьому українська сторона розуміє, що ДЗЗСЄ 1990 року вже не відповідає сучасній ситуації в Європі. 

Україна вже визнала необхідність удосконалення режиму ДЗЗСЄ, ратифікувавши Угоду про адаптацію ДЗЗСЄ. Не передавши депозитарієві свій документ про ратифікацію Угоди про адаптацію ДЗЗСЄ, Україна чітко визначила свою позицію щодо умов, необхідних для набуття нею чинності.
Міністерство закордонних справ України наголошує на важливості виконання ДЗЗСЄ усіма державами-учасницями в повному обсязі і вирішення наявних проблем шляхом досягнення компромісних рішень у ході переговорів. 

Російські війська (Фото: www.afsouth.nato.int)
Світова спільнота насторожено поставилася до виходу Росії з Договори про звичайні збройні сили в Європі. (Фото: www.afsouth.nato.int)

Призупинення дії ДЗЗСЄ може стати поштовхом для відродження атмосфери недовіри та мати негативні наслідки для системи європейської безпеки. 

Закликаючи всі держави-учасниці Договору до конструктивного діалогу, МЗС виходить з того, що головна увага має бути приділена пошуку взаємоприйнятного рішення, яке дозволило б уникнути руйнації існуючого механізму контролю над звичайними озброєннями в Європі. Україна готова взяти активну участь у такому діалозі. 

Україна залишає за собою право вжити адекватних заходів для забезпечення інтересів національної безпеки, якщо загальний режим Договору про звичайні збройні сили в Європі, який протягом півтора десятиліття забезпечував військово-політичну стабільність у регіоні, буде зруйнований.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: