Україна судитиме винних у Голодоморі

Це буде здійснено після того, як Генеральна прокуратура розслідує відповідну кримінальну справу.

Про це сказав виконуючий обов'язки глави СБУ Валентин Наливайченко.

"Суд загальної юрисдикції цілком може розглядувати такі справи... через відповідну статтю Кримінального кодексу України", - сказав Наливайченко.

Він також підкреслив, що всі звинувачення в тому, що українці не можуть провести такий судовий процес, оскільки минули терміни давності, не відповідають дійсності.

Голодомор
Архів
Україна спробує покарати винних у Голодоморі
"Всі звинувачення або спроби сказати, що нам, українцям, неможливо це здійснити, оскільки минув термін, - це неправда", - заявив в.о. глави СБУ.

Він пояснив, що Україна є стороною Конвенції 1948 року про попередження злочинів геноциду і покарання за нього і, згідно цьому документу, такі злочини терміну давності не мають.

За словами Наливайченка, приєднавшись до цієї Конвенції, Україна ввела таку норму в національне законодавство, і на цій підставі буде проведений судовий процес.

Відповідаючи на запитання, який саме суд в Україні може розглядувати такі справи, Наливайченко відзначив, що це визначатиме Генеральна прокуратура.

"Спочатку має бути порушена кримінальна справа за матеріалами, розсекреченими СБУ, і на підставі свідчень потерпілих", - пояснив він.

Наливайченко підкреслив, що в подібних справах (у міжнародному праві є два прецеденти – ТСН.ua) призначається спеціальний державний прокурор, і "вже немає значення, в якому суді розглядатиметься справа, головне, щоб це був український суд".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: