Україна святкує Святвечір

6 січня православні і християни східного обряду відзначають Різдвяний Святвечір - переддень Різдва Христового.

За статутом православної церкви, святу Різдва передує багатоденний Різдвяний піст, який починається 28 листопада і триває 40 днів по 6 січня включно, завершуючись Святвечіром. Його відзначають в цей день православні і християни східного обряду.

Різдвяні служби по всьому Києву розпочались одночасно. Незалежно від конфесій - о 17:00.

У Московському патріархаті влаштували особливо представницьку відправу. До Лаври зібрались єпископи зі всієї України. У старій, намоленій трапезній церкві, яка має особливу ауру, служив митрополит Володимир. Попри слабке здоров'я, від служби він не відмовляється і 7 січня навіть влаштовує доброчинну Митрополичу ялинку для дітей у національній опері.

У Київському патріархаті головне богослужіння відбувалось у Володимирському соборі. Людей було менше ніж на Великдень, адже далеко не всі вірні вважають за потрібне у святий вечір іти до церкви.

Святий вечір святкують і греко-католики.

В усіх конфесіях на службі читають євангеліє - історію про те як син божий народився у звичайному хліві, як на небі з'явилася віфлеємська зоря, як побачивши її прийшли волхви вітати народження месії.

У всіх храмах лунає блага вість: Христос рождається! Славімо його!

В Різдвяний Святвечір, 6 січня, багато віруючих взагалі не смакують їжі, а на десяту годину вечора йдуть до храму, де і зустрічають свято Різдва.

Лише з появою першої зірки - символу зірки Віфлеємської - можна покуштувати сочиво (пісне блюдо, яке представляє собою пшеничний або рисовий узвар з медом і фруктами). Звідси й назва цього дня - святвечір.

Саме свято Різдва, за вченням Церкви, символізує примирення людини з Богом. Різдво провіщає спокутний подвиг Ісуса Христа і оновлення людської природи, ураженої гріхопадінням прабатьків.

Згідно з євангельським переказом, коли правив Іудеєю римський імператор Август оголосив перепис населення, і кожен повинен був записатися саме там, звідки він був родом, праведний Йосип відправився з зарученою йому Дівою Марією у своє рідне місто Віфлеєм. У готелі не було вільних місць, Йосип і Марія знайшли притулок у печері, куди заганяли домашніх тварин (на давньослов'янське - вертеп). У цьому вертепі і народився Спаситель. Дитятко Богородиця поклала в ясла.

Першими поклонитися втіленому Бога прийшли пастухи, сповіщені Ангелом. Слідом за ними прийшли волхви (східні мудреці-язичники), які дізналися про факт, що диво з появи на небі незвичайної зірки. Ця зірка привела волхвів до місця народження Христа і тому іменується Віфлеємської.

Вже в IV ст. Християнською Церквою було встановлено, як святкувати навечір'я (напередодні) Різдва Христового. У V ст. Анатолій, Патріарх Константинопольський, потім Анатолій і Софроній єрусалимські (VI ст.), Козма Маюмскій і Іоанн Дамаскін (VIII ст.) написали для святкування Різдва Христового священні співи, якими Церква і в даний час прославляє подію.

Читайте також:

Православні відзначають Різдвяний Святвечір

Програма святкових заходів на Новий рік і Різдво

Папа Римський звернувся до світу з різдвяним посланням

ВідеоХристос народжується

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: