Ізраїль введе безвізовий режим для України у травні

Урочисте підписання угоди може відбутися під час запланованого на початок травня візиту президента Ізраїлю Шимона Переса до Києва.

Угоду про двосторонній безвізовий режим пересування громадян між Україною та Ізраїлем може бути підписано ще до початку літа.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Олександр Горін за підсумками переговорів у Єрусалимі. За його словами, підписання угоди у травні є дуже ймовірним.

У Єрусалимі відбулися практичні консультації з деталей майбутньої угоди про безвізове пересування громадян України та Ізраїлю.

Як розповів посол України Ігор Тимофєєв, делегація українських дипломатів на чолі з заступником голови МЗС Горіним та директором консульського відділу МЗС України Сергій Камишевим задоволені результатами перемовин.

Українські дипломати, разом зі своїми ізраїльськими колегами, опрацювали низку внутрішньодержавних процедур, які передують підписанню угоди.

Її текст, як повідомив Горін, вже майже готовий до підписання. Залишилися лише технічні пункти.

"Зроблено серйозний крок уперед: нами вже практично узгоджено текст майбутньої угоди, лишилися деталі. Із досить високим ступенем впевненості можна сказати, що цю угоду ми зможемо підписати ще до початку літа", - прогнозує Горін.

Дипломатичні джерела у Єрусалимі не виключають, що урочисте підписання угоди може відбутися під час запланованого на початок травня візиту президента Ізраїлю Шимона Переса до Києва.

Втім, до цього часу сторони мають врегулювати усі правові аспекти.

"Необхідно ще внести деякі відповідності у регламент. Після цього угоду буде подано на затвердження у МВС, а відтак на ратифікацію до парламентів", - пояснив міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман.

Між тим, Яков Лівне – голова департаменту "Євразія-1", який відповідає в МЗС Ізраїлю за український напрямок, – не став прогнозувати часові рамки остаточного завершення переговорів на візову тематику.

За словами Лівне, обидві сторони виявляють високу зацікавленість у якнайшвидшому подоланні усіх бюрократичних бар’єрів й навіть дещо випереджають запланований графік.

Читайте також:

Ізраїль полегшив візовий режим для українських туристів

Ізраїль передумав відміняти візи для України

Ізраїль скасовує візи для України

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: