Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна та Константинополь підпишуть "охоронну угоду" щодо Андріївської церкви

Храм перебуватиме у державній власності.

Україна і Вселенський патріархат підпишуть "охоронну угоду" щодо Андріївської церкви у Києві, яку передали Константинополю у безоплатне користування.

Про це в ефірі Громадського розповів радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

За його словами, церква після передавання в користування Константинополю залишиться у власності держави. Оскільки це є пам'ятка архітектури та монументального живопису, то між Україною та Вселенським патріархатом буде підписано "охоронну угоду" щодо використання церкви.

Павленко зазначив, що ця угода передбачатиме збереження Андріївської церкви як пам’ятки. У документі будуть прописані умови використання храму, обережного поводження з іконами та всіма об’єктами історико-культурної спадщини, які перебувають у самій церкві, щодо режиму використання самої церкви і подібного.

Нагадаємо, Верховна Рада 18 жовтня 237 голосами підтримала президентський законопроект про особливості користування Андріївською церквою в Києві, що входить до Національного заповідника "Софія Київська". Храм передали в безкоштовне користування Вселенському патріархату. Водночас будівля залишається власністю держави. 

Порошенко заявив, що рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

ВідеоВерховна Рада передала Константинопольському Престолу Андріївську церкву

Закон передає її Вселенському патріархату в постійне та безоплатне користування для здійснення богослужінь. При цьому храм роботи Расстреллі зостанеться в складі заповідника "Софія Київська" - тобто у власності держави. Із Вселенським Патріархатом буде укладено угоду, за якою працівники храму залишатимуться на своїх робочих місцях, реставрація пам'ятки не припинятиметься. 

Верховна Рада передала Константинопольському Престолу Андріївську церкву

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції