Україна та Росія активізують співпрацю

Голова українського МЗС Арсеній Яценюк у Нью-Йорку зустрівся зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим.

Яценюк-Лавров
Архів
Арсеній Яценюк і Сергій Лавров сподіваються на активізацію українсько-російських відносин.
Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк і міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров переконані, що партнерські відносини між країнами розвиватимуться позитивно, незважаючи на внутрішньодержавні зміни. 

Як повідомив керівник прес-служби МЗС України Андрій Дещиця, зустріч відбулася у Нью-Йорку в рамках роботи 62-ї сесії Генеральної асамблеї ООН. 

У ході зустрічі міністри обмінялися думками щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні та в Російській Федерації в контексті позачергових виборів до Верховної ради України та формування нового уряду в Росії. 

Сторони висловили переконання, що традиційно дружні та стратегічно-партнерські стосунки між двома країнами розвиватимуться в позитивному руслі, незважаючи на внутрішньодержавні зміни. 

Яценюк та Лавров також обговорили окремі питання двосторонніх відносин, зокрема, міжрегіональне співробітництво та підготовку до проведення зустрічі міністрів закордонних справ двох країн та керівників регіонів у жовтні цього року.

Крім того, сторони обговорили питання підготовки до проведення другого засідання Українсько-Російської міждержавної комісії та підписання Плану дій Україна-Росія на 2007-2008 роки після парламентських виборів в Україні. 

Глави зовнішньополітичних відомств України і Росії обговорили також питання регіональної і світової безпеки та домовилися продовжити практику проведення відповідних двосторонніх консультацій з цих проблем. 

"Ми обговорили підготовку до важливих подій у двосторонніх відносинах і, зокрема, зустрічі міждержавної комісії, наміченої на кінець року", - повідомив глава МЗС РФ Сергій Лавров. 

За словами Арсенія Яценюка, планується також зустріч двох міністрів 18 жовтня в Бєлгороді. "Після українських виборів і призначення російського уряду ми інтенсифікуємо діалог", - сказав голова українського МЗС.
 
"Ми обговорили, як залишатимемося в контакті в рамках підготовки до заходів, включаючи завершення ухвалення плану дій між Україною і Росією на найближчі пару років", - сказав Лавров.

Арсеній Яценюк також зустрівся із головою 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Срджяном Керімом. 

Голова українського МЗС запропонував ООН розширити представництво країн східноєвропейської групи в її керівництві.

Відповідно до повідомлення МЗС, Керім має намір підтримати цю ініціативу, підкресливши, що важливим фактором ефективності роботи ООН є залучення персоналу Секретаріату ООН за найбільш широким географічним принципом.

Сторони також обговорили пріоритети української делегації на 62-й сесії Генасамблеї ООН, зокрема, у сфері забезпечення світової безпеки, урегулювання регіональних конфліктів, соціально-економічних питань, зокрема, у контексті реалізації рішень Всесвітнього саміту 2005 року, захисту прав людини й навколишнього середовища.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: