Україна та Росія не змогли поділити морський кордон

Демаркація морського кордону України та Росії стали одним з питань, про яке Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв не змогли домовитися на зустрічі в Києві.

Україна та Росія не змогли домовитися про делімітацію морського кордону під час візиту до Києва президента РФ Дмитра Мєдвєдєва та його зустрічі з Віктором Януковичем. Нагадаємо, при цьому глави двох держав підписали угоду про демаркацію сухопутного кордону.

"Ми не змогли цього разу прийти до цього рішення, тому що було дуже мало часу, але ми будемо над цим питанням працювати, і я думаю, що ми його в найближчий час допрацюємо", - сказав із цього приводу Янукович.

Нагадаємо, позиція України в питанні про морський кордон полягає в тому, що між колишніми радянськими республіками - РРФСР і Україною - був адміністративний кордон у Керченській протоці. Росія, у свою чергу, відзначає, що в Радянському Союзі між союзними республіками по акваторії внутрішніх морських вод адміністративні кордони не встановлювалися. Тому, на думку РФ, не було і немає ніяких легітимних документів союзного або республіканського рівня, які фіксували би лінію розмежування у водах Азовського моря і Керченської протоки.

У зв'язку з цим Росія відмовилася визнавати встановлену українською стороною в 1999 році в односторонньому порядку лінію охорони державного кордону в цих водах. У 1991 році, після розпаду СРСР, Україна визначила свій морський кордон по лінії промоїни між Краснодарським краєм і островом Тузла. Після цього судноплавна частина Керченської протоки опинилася на українському боці.

Керченська протока - єдиний природний вихід з Азовського моря. Рух суден по ньому в даний час організовано по двох трасах: глибоководному Керч-Єнікальському каналу, що належить Україні, а також за російськими фарватерами номер 50 і 52, розрахованими на невеликі судна.

Щорічно через Керченську протоку проходить до 9000 суден. Російські судна, що проходять по Керч-Єнікальському каналу, сплачують навігаційні та лоцманські послуги, а також низку інших зборів.

У підписаному 28 січня 2003 році президентами Росії та України Договорі про російсько-український державний кордон було визначено сухопутний кордон між двома державами, зафіксований статус Азовського моря і Керченської протоки, як внутрішніх вод двох країн. Питання про морський кордон виділене в окремий предмет для переговорів.

Дмитро Мєдвєдєв прибув до Києва із дводенним візитом у понеділок, 17 травня.

Під час зустрічі з Януковичем два президенти домовилися розробити програму співробітництва на 10 років. Крім того, сторони підписали спільні заяви на теми європейської безпеки, придністровського врегулювання і безпеки в чорноморському регіоні.

Читайте також:

Янукович і Мєдвєдєв поділили державні кордони

Януковича ледь не збило з ніг траурним вінком (відео)

Мєдвєдєв прибув до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: