Україна та Росія обміняються газовими спостерігачами

Європейські експерти вже почали працювати в Україні та готові до роботи в Росії.

Експертна комісія Євросоюзу з моніторингу постачань газу до Європи буде працювати як на території України, так і на території Росії.

Про це повідомив сьогодні прем'єр-міністр Чехії, головуючої зараз в Євросоюзі, Мірек Тополанек на зустрічі зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

За словами Тополанека, експерти будуть розміщені на вхідних і вихідних газових станціях. Він також додав, що досягнута домовленість про те, що представники "Газпрому" будуть присутні на українській території, а експерти "Нафтогазу України" - на російській.

"Я приїхав до вас з пропозицією про те, щоб почати розміщувати групи моніторингу", - звернувся чеський прем'єр до Путіна.

При цьому він підкреслив, що експерти вже перебувають у Москві та Києві. За словами Тополанека, чеська делегація прибула до Москви з проектом відповідного договору про комісію з моніторингу постачань газу через Україну.

Нагадаємо, вчора Юлія Тимошенко повідомила, що Україна готова підписати протокол, запропонований Росією. Російський варіант передбачає "дзеркальну" присутність фахівців двох країн на території України і РФ.

Росія заявила, що готова відновити вимушено перервані два дні тому поставки газу до Європи через Україну відразу після того, як до роботи в РФ і на Україні приступить міжнародна експертна моніторингова комісія у складі представників "Газпрому", "Нафтогаза України", Міненерго Росії і України, компаній - одержувачів російського газу в Європі і незалежній моніторинговій організації.

Європейські спостерігачі прибули до Києва ще у п'ятницю і вже приступили до здійснення моніторингу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: