Україна та Росія підписали "газовий мир" на 10 років

Росія повертає блакитне паливо до України та Європи.

Україна та Росія підписали угоди на постачання і транзит газу на 2009-2019 роки.

Контракти у присутності прем'єрів двох країн Юлії Тимошенко та Володимира Путіна підписали голова "Нафтогазу України" Олег Дубина і керівник "Газпрому" Олексій Міллер.

Як розповів глава російського уряду, сторони домовилися з усіх газових питань. Зокрема, Україна отримала газ зі знижкою в 20% від європейської ціни, а Росія - незмінні транзитні тарифи.

Крім того, Путін пообіцяв допомогти українській економіці у кризові часи та висловив сподівання на те, що вирішення газового питання допоможе вирішити й низку інших україно-російських проблем. В цілому, російський політик позитивно охарактеризував угоду з Україною.

"Це довгостроковий контракт, розрахований на 10 років. Так само, як і другий контракт на транзит російського газу європейським споживачам, який також обраховується за європейською формулою і теж розрахований на 10 років", - сказав російський прем'єр.

"Сподіваюся, що така постановка питання дозволяє нам побудувати довгострокові,стабільні та надійні відносини з українськими партнерами, в тому числі з розвитку газотранспортної системи самої України", - зазначив Путін.

Крім того, він повідомив, що в газових відносинах України та Росії більше не буде жодних посередників.

"Газпром" вже отримав вказівку відновити транзит блакитного палива до Європи та поставки до України.

У свою чергу, Юлія Тимошенко заявила, що сьогоднішні контракти дозволять попередити майбутні проблеми у газовій сфері.

"Ми підвели сьогодні під встановлення ціни на газ на всі майбутні роки та встановлення ціни на транзит абсолютно об'єктивну основу. Це формульний підхід, що виключає будь-які суб'єктивні речі, дає нам підстави вважати, що всі майбутні роки не буде наприкінці року дебатів, загострень, а буде нормальний, прогнозований процес встановлення цін на газ і тарифу на транспортування російського газу в Європу", - сказала український прем'єр.

Тимошенко, крім того, зобов'язалася відновити транзит палива до країн ЄС відразу, коли газ надійде у вітчизняну газотранспортну систему.

Нагадаємо, про вирішення газових проблем між Україною і Росією Путін і Тимошенко домовилися 17 січня на зустрічі у Москві.

Так само сторони домовилися про нижчу за європейську ціну на блакитне паливо для України. Сьогодні представники "Газпрому" заявили, що середньорічна ціна газу для України може бути нижче 250 доларів за тисячу кубометрів.


Читайте також:

Україна отримає дешевий російський газ

Фірташа прибрали з газового ринку

Черномирдін хоче пустити українську трубу на металобрухт

ВідеоУкраїна та Росія підписали "газовий мир" на 10 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: