Україна та Росія погодилися співпрацювати в атомній сфері

Український та російський прем'єри підписали стратегічні контракти в атомній сфері до 2020 року. Планується спільно побудувати два блоки Хмельницької АЕС.

Тимошенко та Путін
tymoshenko.ua
Юлія Тимошенко та Володимир Путін домовилися про співробітництво в атомній сфері
Профільні відомства Росії і України підготували до підписання стратегічний контракт в атомній сфері до 2020 року.

Про це повідомила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

На засіданні комітету з економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії вона нагадала, що Росія і Україна підписали контракт у цій сфері, який діє до 2011 року.

"У той же час відпрацьовано нашими міністерствами і контракт стратегічний - до 2020 року, який сьогодні також готовий до підписання", - зазначила глава уряду.

"Думаю, що в найближчі місяці ми зможемо завершити ще один важливий документ, який дасть нам стабільність у нашій співпраці на багато років", - заявила Тимошенко.

Україна видобуває уран, однак не має потужностей для його збагачення. Усе ядерне паливо для українських АЕС надходить від російської ядерної корпорації ТВЕЛ. Термін чинної угоди про постачання закінчується у 2010 році. Нове довгострокову угоду планувалося підписати до 15 липня, однак підписання поки не відбулося.

Тимошенко високо оцінила співробітництво двох країн і можливе об'єднання зусиль у рамках єдиного центру зі збагачення урану.

"Україна за останні два роки серйозно піднімає розробки урану, видобуток урану, і ми будемо тут партнерами, які можуть об'єднати зусилля", - вважає вона.

"І взагалі, все, що стосується спільних проектів в атомній енергетиці, дуже цікавить Україну", - заявила Тимошенко.

Вона відзначила, що Москва і Київ домовилися про співпрацю у будівництві двох атомних енергоблоків Хмельницької АЕС. "Я думаю, що ми зможемо разом побудувати", - зазначила глава українського уряду.

"Атомстройекспорт" (контролюється "Росатомом") став переможцем оголошеного українською держкомпанією "Енергоатом" конкурсу на добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Відповідна угода ще не підписана.

Нагадаємо, 19 листопада у Ялті розпочалося засідання Комітету з економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії.

На ньому присутні прем'єр-міністри України і Росії Юлія Тимошенко і Володимир Путін. До порядку денного включені питання співпраці в атомній енергетиці, промисловості, транспорті, авіаційній промисловості, космічній промисловості, агропромисловому комплексі, науці і техніці тощо.

Також Тимошенко і Путін обговорили газову проблематику. Зокрема, Тимошенко запевнила, що Україна буде чітко виконувати зобов'язання щодо транзиту російського газу до Європи, а також з оплати палива.

Тимошенко відзначила, що підписання контрактів на постачання газу в Україну і транзит через її територію до 2019 року стало "справжнім правилом у відносинах".

Читайте також:

Тимошенко пообіцяла Путіну платити за газ

Ющенко переплутав ім'я Мєдвєдєва

У Ялті розпочали обговорювати російсько-українську співпрацю

Тимошенко та Путін усамітнилися в Лівадійському палаці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: