Україна та Росія укладуть договір про стратегічне партнерство до кінця року

До кінця року Київ та Москва мають підписати декларацію про українсько-російське стратегічне партнерство, котру розробили ще в липні.

Декларація про українсько-російське стратегічне партнерство може бути підписана до кінця року.

Про це заявив посол України в РФ Володимир Єльченко.

Проект Декларації про українсько-російське стратегічне партнерство Єльченко передав у МЗС Росії в липні 2010 року. За словами дипломата, документ буде обговорюватися під час зустрічі міністрів закордонних справ Росії Сергія Лаврова та України Костянтина Грищенка 16 вересня в Москві, після чого експерти доопрацюють декларацію, щоб вона була підписана "в реально досяжний час".

"Наше бажання, щоб це відбулося до кінця цього року під час однієї із зустрічей на високому рівні", - сказав посол.

За його словами, нова декларація не повинна замінити собою двосторонній Договір про дружбу, співпрацю і партнерство 1997 року.

Крім того, заявив Єльченко, на зустрічі глав МЗС РФ і України в Москві буде обговорюватися питання Чорноморського флоту РФ у Криму.

"На цій зустрічі співголови підкомісій, в тому числі по Чорноморському флоту, будуть доповідати інформацію, і до кінця вересня ми побачимо, чого ми можемо досягти до кінця цього року. Ці питання, безумовно, будуть врегульовані, тому що вони повинні навести порядок у всій тієї масі питань, пов'язаних з перебуванням Чорноморського флоту РФ в Севастополі ", - додав посол.

Росія і Україна 21 квітня досягли домовленості про продовження базування Чорноморського флоту в Криму на 25 років з можливим продовженням ще на п'ять років. Угода була ратифікована російської Державною думою і української Верховною радою 27 квітня. Верхня палата російського парламенту ратифікувала угоду 28 квітня.

Російський посол на Україні Михайло заявив, що в рамках діючого договору йде робота з підготовки нових угод про перебування ЧФ РФ на території України.

Читайте також:

Путін відвідає Україну напередодні місцевих виборів

Україна і Росія підпишуть 4-5 угод щодо ЧФ

Україна і Росія знову обговорять Керченську протоку

Опитування: 92% українців добре ставляться до Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: