Україна та Росія уклали угоду про транзит нафти на 2010 рік

Об'єм транспортування нафти нафтопроводом "Дружба" узгоджено в обсязі не менше 15 млн тонн.

Україна та Росія домовилися про умови транспортування російської нафти українською територією в 2010 році. Сторони підписали доповнення до угоди про транзит на 2010 рік.

Як повідомили в компанії "Укртранснафта", об'єм транспортування нафти нафтопроводом "Дружба" узгоджено в обсязі не менше 15 млн тонн.

Раніше віце-прем'єр РФ Ігор Сєчин повідомив, що НАК "Нафтогаз України" звернулася до АК "Транснефть" з пропозиціями про зміну дії режиму прокачування російської нафти через територію України, зокрема по збільшенню тарифів і низки додаткових умов. "Про це ми проінформували Єврокомісію і приступили до переговорів з українською стороною", - додав Сєчин.

Як додаткові умови, за словами Сєчина, Україна пропонувала переглянути низку положень угоди про тарифи на транзит. Так, українська сторона пропонувала у разі зниження об'ємів прокачування зменшити до 30 діб термін зміни угоди про прокачування.

"Але ми пропонуємо встановити термін до 60 діб", - відзначив Сєчин, пояснивши, що це пов'язано з технологією прокачування нафти.

Нагадаємо, Росія попередила Європейський Союз про можливе припинення постачання нафти до Словаччини, Чехії і Угорщини трубопроводом "Дружба" через територію України у зв’язку з розбіжностями щодо ціни. Причиною можливих збоїв у постачаннях нафти називалися неврегульовані розбіжності між Російською Федерацією і Україною про транзит.

У свою чергу НАК "Нафтогаз України" 28 грудня офіційно заявила, що з української сторони не існує жодної загрози для транзиту російської нафти європейським споживачам.

Читайте також:

Питання постачання нафти до Європи врегульовано

"Нафтогаз" заявляє про відсутність загроз для транзиту російської нафти

Росія може припинити постачання нафти через Україну

Тимошенко шукатиме нафту і газ у Чорному морі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: