Україна та ЄС призначили доленосний саміт на 22 листопада

Саміт Україна - ЄС відбудеться 22 листопада. До нього сторони збираються зробити перший успішний крок до інтеграції України в Євросоюз.

Черговий саміт Україна – Євросоюз відбудеться 22 листопада в Брюсселі. Цю дату було узгоджено на зустрічі президента Віктора Януковича і глави Ради ЄС Германа Ван Ромпея, яка відбулася в понеділок у Брюсселі.

"Ми зробимо все, що можливо - як з боку Євросоюзу, так і, впевнений, з боку України, щоб саміт Україна - ЄС став справжнім успіхом", - сказав Ван Ромпей, цитує прес-служба глави держави.

За словами європейського лідера, угода про асоціацію з Україною має включати найпросунутішу угоду про вільну торгівлю, яку ЄС укладав до сьогодні.

На його переконання, це не лише дасть Україні доступ до європейських ринків, але й створить цілу систему інструментів, які дадуть нашій державі можливість модернізувати економіку, наближуючи її до європейського рівня.

Герман Ван Ромпей також відзначив активність своїх контактів з українським президентом: "Наші регулярні зустрічі демонструють, що у відносинах між Україною та ЄС продовжується позитивна динаміка".

Зі свого боку, Янукович зауважив, що переговори щодо інтеграції України в Європейський Союз та підписання угоди про асоціацію були ключовими питаннями на його зустрічі з Ван Ромпеєм.

"Ми намагаємося підготувати такий документ, який би не мав аналогів у практиці Євросоюзу", - зазначив він.

"Ми виступаємо за таку зону вільної торгівлі, яка передбачатиме поступову інтеграцію економіки України до спільного ринку Євросоюзу", - підкреслив Янукович.

За його словами, також можна говорити про практичні результати у діалозі щодо безвізового режиму. "Вже розпочато підготовку плану дій щодо безвізового режиму, який, ми очікуємо, буде підготовлений до наступного саміту Україна – ЄС у листопаді цього року", - констатував президент.

13 вересня Віктор Янукович здійснює робочий візит до Брюсселя, де проводить зустрічі з керівництвом Європейського Союзу. Окрім Германа Ван Ромпея, глава держави також зустрівся з президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу.

Нагадаємо, наприкінці травня Україна і ЄС вказали на прогрес у підготовці до підписання угоди про асоціацію, переговори про яку розпочали ще в березні 2007 року.

У вересні 2008 року Україна і ЄС домовилися про укладання нової посиленої угоди на принципах асоціації України, що буде містити в собі створення зони вільної торгівлі.

Читайте також:

Янукович в Брюсселі: для реформ необхідна стабільність. Ми це маємо

Європа: переговори з Україною зайшли в глухий кут

Янукович виступить на Генасамблеї ООН

Європейські ЗМІ відчули "поганий запах" візиту Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: