Україна та ЄС призначили доленосний саміт на 22 листопада

Саміт Україна - ЄС відбудеться 22 листопада. До нього сторони збираються зробити перший успішний крок до інтеграції України в Євросоюз.

Черговий саміт Україна – Євросоюз відбудеться 22 листопада в Брюсселі. Цю дату було узгоджено на зустрічі президента Віктора Януковича і глави Ради ЄС Германа Ван Ромпея, яка відбулася в понеділок у Брюсселі.

"Ми зробимо все, що можливо - як з боку Євросоюзу, так і, впевнений, з боку України, щоб саміт Україна - ЄС став справжнім успіхом", - сказав Ван Ромпей, цитує прес-служба глави держави.

За словами європейського лідера, угода про асоціацію з Україною має включати найпросунутішу угоду про вільну торгівлю, яку ЄС укладав до сьогодні.

На його переконання, це не лише дасть Україні доступ до європейських ринків, але й створить цілу систему інструментів, які дадуть нашій державі можливість модернізувати економіку, наближуючи її до європейського рівня.

Герман Ван Ромпей також відзначив активність своїх контактів з українським президентом: "Наші регулярні зустрічі демонструють, що у відносинах між Україною та ЄС продовжується позитивна динаміка".

Зі свого боку, Янукович зауважив, що переговори щодо інтеграції України в Європейський Союз та підписання угоди про асоціацію були ключовими питаннями на його зустрічі з Ван Ромпеєм.

"Ми намагаємося підготувати такий документ, який би не мав аналогів у практиці Євросоюзу", - зазначив він.

"Ми виступаємо за таку зону вільної торгівлі, яка передбачатиме поступову інтеграцію економіки України до спільного ринку Євросоюзу", - підкреслив Янукович.

За його словами, також можна говорити про практичні результати у діалозі щодо безвізового режиму. "Вже розпочато підготовку плану дій щодо безвізового режиму, який, ми очікуємо, буде підготовлений до наступного саміту Україна – ЄС у листопаді цього року", - констатував президент.

13 вересня Віктор Янукович здійснює робочий візит до Брюсселя, де проводить зустрічі з керівництвом Європейського Союзу. Окрім Германа Ван Ромпея, глава держави також зустрівся з президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу.

Нагадаємо, наприкінці травня Україна і ЄС вказали на прогрес у підготовці до підписання угоди про асоціацію, переговори про яку розпочали ще в березні 2007 року.

У вересні 2008 року Україна і ЄС домовилися про укладання нової посиленої угоди на принципах асоціації України, що буде містити в собі створення зони вільної торгівлі.

Читайте також:

Янукович в Брюсселі: для реформ необхідна стабільність. Ми це маємо

Європа: переговори з Україною зайшли в глухий кут

Янукович виступить на Генасамблеї ООН

Європейські ЗМІ відчули "поганий запах" візиту Януковича

ВідеоУкраїна та ЄС призначили доленосний саміт на 22 листопада

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: