Україна та ЄС створять спільний авіапростір

Україна та Єврокомісія підписали Спільну заяву щодо процесу підготовки до створення Спільного авіапростору між Україною і Євросоюзом.

Airbus (Фото: Архів)
Уже зараз щорічно кількість пасажирів авіаперевезень між Україною та ЄС збільшується на 20.
З боку України документ підписав керівник Державіаадміністрації Анатолій Колесник, з боку Єврокомісії - представник Генерального директорату з питань енергетики і транспорту Олів`є Оніді.

Згідно зі Спільною заявою, обидві сторони вирішили просунутись далі у відносинах у сфері цивільної авіації шляхом складення широкомасштабної угоди, яка об`єднає їхні авіатранспортні ринки та створить основи для комерційної діяльності авіапідприємств обох сторін на основі спільних правил.

Згідно з документом, угода про Спільний авіапростір ґрунтуватиметься на принципах поступової лібералізації ринків, співпраці України з авіаційними структурами Європейської співдружності, і повинна створити для всіх комерційних структур дружнє середовище для ведення бізнесу.

При цьому наголошується, що сторони визнають, що угода такої складності і масштабу може бути реалізована лише поетапно, щоб українські авіакомпанії і уповноважені органи мали час для відповідних змін.

Як сказав Олів’є Оніді, зараз спостергіається великий потенціал зростання авіасполучення між Україною і ЄС, за 2006 рік - 20% (2,1 млн. пасажирів).

Він також повідомив, що створення об`єднаного авіаційного простору Європи свого часу суттєво знизило ціну на авіаквитки.

Ще в грудні 2006 року Європейська комісія одержала повноваження почати переговори з Україною щодо угоди про єдиний авіаційний простір. У жовтні 2007 року президент України уповноважив уряд України вступити в переговорний процес.

Сьогодні, 3 грудня, в Міністерстві транспорту і зв`язку України почався перший раунд переговорів з Європейським Союзом щодо укладення Угоди між Україною і ЄС про Спільний авіаційний простір.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: