Україна отримала газ і відправила його в Європу

Сьогодні вранці російський газ почав надходити до газотранспортної системи України. Скоро дійде і до Європи.

Газопровід
AFP
Станція "Суджа"
"Нафтогаз" уже підтвердив надходження газу з Росії з п'яти газовимірювальних станцій, повідомив прес-секретар компанії Валентин Землянський. "По газовимірювальних станціях Писарівка, Валуйки, Сохранівка, Платово і Мала Суджа ми підтверджуємо проходження російського газу", - сказав він.

Відповідаючи на запитання про час надходження російського газу європейським споживачам на західному кордоні України, Землянський підкреслив, що "компанія виходитиме з технологічної норми до 36 годин, але з урахуванням ситуації, що склалася, докладе всіх зусиль, щоб в максимально короткі терміни доставити газ".

"Газпром" відновив постачання газу до Європи через територію України о 9:24 за київським часом. Це стало можливо після підписання в Москві контракту на поставки газу "Нафтогазу".

Прокачування почалося через станцію "Суджа" в західному напрямку. В Європі пальне почнуть одержувати через 36 годин.

У "Київтрансгазі" підтвердили, що російський газ почав надходити до України. У компанії відзначили, що для відновлення транзиту буде потрібний певний час. "Такого не буває, що натиснули кнопку - і газ пішов і з'явився на західному кордоні. Найголовніше, що він увійшов до України. Йде вирівнювання тиску, що за технологічними нормами повинно відбуватися поступово", - сказав представник компанії.

Сьогодні о 4 годині за московським часом глави "Газпрому" та "Нафтогазу" дали доручення керівникам своїх диспетчерських служб почати підготовку газотранспортної системи України до штатного режиму роботи.

Нагадаємо, 19 січня "Газпром" і "Нафтогаз" уклали контракт про поставки газу, згідно з яким Україна купуватиме пальне з 20-відсотковою знижкою від ціни, за якою воно продається до Європи.

Відомо також, що Україна купила у Росії 11 мільярдів кубометрів технологічного газу за ціною в 167 доларів за тисячу кубометрів. Це паливо необхідне Україні, щоб підтримувати тиск в своїй газотранспортній системі.

Підписане "Газпромом" і "Нафтогазом" угода також передбачає, що плата за транзит російського газу через територію України залишиться на рівні 2008 року - 1,7 долари за транспортування тисячі кубометрів на 100 кілометрів.

Як повідомляв ТСН.ua, "Газпром" припинив поставки газу українським споживачам 1 січня 2009 року, а газ до Європи через Україну не поставлявся з 7 січня.

Читайте також:

Фірташ розповів, як "Нафтогаз" заробив на Україні

Ціна на газ для промисловості зросте на 30%

ПР: газового договору немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: