Україна, Туреччина і НАТО підписали меморандум

Оборонні відомства України, Туреччини та НАТО підписали меморандум про взаєморозуміння та обмін даними стосовно повітряної ситуації.

Сьогодні у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулася церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил Турецької Республіки і Штабом Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО у Європі стосовно обміну даними про ситуацію в повітряному просторі.

За повідомленнями Департаменту преси та інформації Міністерства оборони України, за дорученням Кабінету міністрів з української сторони меморандум підписав начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Іван Свида, від турецької сторони – начальник Генерального штабу - головнокомандувач ЗС Турецької Республіки генерал Ількер Башбург, з боку Альянсу - Верховний головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі адмірал Джеймс Ставрідіс.

Відповідно до підписаного меморандуму, обмін даними про ситуацію в повітряному просторі здійснюватиметься між меморандуму надає можливість Україні обмінюватися з НАТО повітряною інформацією у визначених за взаємним погодженням районах як на території України, так і суміжних з нею країнах-членах Альянсу і служитиме конкретним прикладом співпраці у сфері боротьби з повітряним тероризмом.

Як зазначив Свида, взаємний обмін повітряною інформацією сприятиме прозорості повітряного руху, зведенню до мінімуму можливих випадків його порушення, зменшенню інцидентів при здійсненні міжнародних перельотів та в цілому виступатиме важливим інструментом боротьби з повітряним тероризмом.

Це вже другий меморандум у рамках участі України у Програмі НАТО з обміну даними про ситуацію в повітряному просторі. Подібний меморандум вже діє між Україною і Угорщиною з 2008 року.

Читайте також:

НАТО скоротить свій персонал на європейських базах

Росія задоволена, що Україна закрила собі двері в НАТО

Угоду по Чорноморському флоту РФ можна оскаржити, але не розірвати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: