Україна у вересні може підписати угоди про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС

За даними польських ЗМІ, Україна вже у вересні може підписати угоди про асоціацію з ЄС та про зону вільної торгівлі.

Україна в разі успішного завершення запланованого на червень раунду переговорів з Європейським Союзом зможе підписати угоди про асоціацію з ЄС та про зону вільної торгівлі у вересні цього року.

Про це повідомляють польські ЗМІ з посиланням на анонімного працівника однієї зі служб Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон.

"За даними високопоставленого дипломата в Європейській службі зовнішніх дій (EASEU), в ідеальному сценарії обидві угоди (про вільну торгівлю та асоціацію) могли б бути підписані під час саміту Східного партнерства у вересні у Варшаві", - відзначає Ештон.

Водночас прес-секретар посольства України в Брюсселі Ірина Шкляр сказала, що черговий, 17-й раунд переговорів, який запланований на 20 червня в Києві, "може стати вирішальним" для їхнього технічного завершення.

В українському посольстві також зазначили, що після травневих переговорів віце-прем'єр-міністра Андрія Клюєва з європейською стороною всі "червоні лінії стали зеленими".

"Європейська комісія не надає деталей, але вважає, що є великий шанс на наближення останнього етапу переговорів", - відзначають польські ЗМІ.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Микола Азаров вважає дискримінаційною позицію Європейської комісії в переговорах щодо зони вільної торгівлі.

Так, кажучи про квотування сільгосппродукції, він підкреслив, що Україна має значний експортний потенціал, але Єврокомісія при цьому пропонує встановити мінімальні квоти.

Читайте також:

Азаров: Україні потрібна вільна торгівля як з ЄС, так і з Митним Союзом

Вільна торгівля між Україною та ЄС налякала росіян

Європа: переговори з Україною зайшли в глухий кут

Янукович збирається підписати угоду про вільну торгівлю з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: