Україна уклала найбільший у своїй історії військовий контракт

За сприяння Сполучених Штатів, Україна підписала угоду з Іраком про постачання бронетанкової техніки та літаків на суму 550 млн доларів. І це лише перший крок.

Україна підписала контракт з Іраком на постачання військової техніки на суму більше 550 млн доларів.

Як повідомив заступник гендиректора державної корпорації "Укрспецекспорт" Олександр Коваленко, документ передбачає постачання Іраку упродовж 3-3,5 років більше 400 одиниць бронетанкової техніки, зокрема БТР-4, 10 літаків Ан-32, а також надання послуг з ремонту і модернізації авіаційної техніки.

"Це найбільш вагомий контракт з усіх підписаних з моменту отримання незалежності", - зазначив Коваленко.

Коментуючи поширену у інформацію ЗМІ про контракт на суму близько 2 млрд доларів, спеціаліст зауважив, що "це не єдиний контракт, це лише перший етап у рамках реалізації великого проекту військово-технічного співробітництва з Іраком".

За його словами, йдеться про постачання Іраку абсолютно нової техніки українського виробництва.

У свою чергу, перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш наголосив, що цей контракт можна назвати перемогою України на світовому ринку озброєнь.

Він нагадав, що це вже третій масштабний проект держави у сфері ВТС після контрактів на постачання танків Пакистану і модернізації та ремонту літаків для Індії.

На думку Гавриша, реалізація контракту сприятиме створенню в Україні нових робочих місць, забезпечить притік коштів до української економіки, а також сприятиме модернізації військово-промислового комплексу і розвитку Збройних сил.

Гавриш додав, що значну роль у підписанні контракту відіграли США. Як раніше пояснювали експерти, позиція Вашингтона дійсно зіграла не останню роль у виборі Іраком української військової техніки. Постачання як танків, так і літаків фінансуватиметься за рахунок коштів, виділених урядом США у рамках переозброєння армії Іраку. Всього Штати виділили на цю програму 3 млрд доларів. З них, як очікується, 2,48 млрд доларів дістанеться Україні.

Читайте також:

Україна продасть Іраку зброю на 2 мільярда доларів

Україна ліквідує власні ракетні війська заради 2,5 млрд доларів

Україна заробила на торгівлі зброєю 800 млн доларів

Україна продавала британським перекупникам зброю з радянських запасів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: