Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна висунула важливу вимогу на переговорах у Мінську

Україна відзначає необхідність закриття неконтрольованої Україною ділянки державного кордону з РФ.

Україна в Мінську наполягає на створенні п'ятої робочої підгрупи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з повернення контролю над державним кордоном.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на заяву представника України в робочій підгрупі з гуманітарних питань ТКГ з врегулювання конфлікту на Донбасі, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у Мінську.

Як зазначила Геращенко, якщо вдасться досягти прогресу в питаннях безпеки та гуманітарних питаннях, то це створить серйозні передумови для просування в наступних пунктах Мінських угод.

Ключовим для України є питання контролю над українсько-російським кордоном в Донецькій і Луганській областях.

У цьому зв'язку вона відзначає необхідність закриття неконтрольованої Україною ділянки державного кордону з РФ на окупованій частині Донбасу. Тому, за її словами, закриття 400 км ділянки кордону на сході України є принциповим питанням для України.

"І тому так серйозно весь цей рік ми боремося за те, щоб в рамках мінських груп було створено п'яту підгрупу з питання про повернення контролю над кордоном, а також з допуску, вже сьогодні... допуску ОБСЄ до цієї неконтрольованої території українсько-російського кордону для того, щоб наша міжнародна нейтральна організація могла контролювати, що там відбувається, що туди завозять, хто там господарює, і як так відбувається, що сьогодні Донбас став територією для випробування новітньої зброї?" - заявила Геращенко.

Нагадаємо, у червні Ірина Геращенко заявила, що Україна бореться за звільнення ще як мінімум 25 заручниківЇх тримають бойовики на окупованому Донбасі. 

Відео Розвідка ідентифікувала взвод снайперів РФ на Донбасі та зафіксувала порушення Мінських угод

Залиште свій коментар

Вибір редакції