Україна – в п'ятірці найбільш релігійних країн Європи

Лише кожен дев'ятий українець або ніколи не вірив, або перестав вірити. Абсолютна більшість віручих - християни.

Українці виявилися п’ятими у Європі за рівнем релігійності, після Кіпру, Польщі, Словаччини і Португалії.

Такі дані дослідження Міжнародної програми соціальних досліджень (ISSP) , що визначала місце релігії у житті громадян 44 країн. Дослідження проводилися наприкінці 2008 року, а результати були опубліковані нещодавно.

За даними опитування, абсолютна більшість українців – 91% - християнського віросповідання (православні, греко-католики, протестанти). Зокрема, 39% віруючих належать до трьох основних православних церков (Московського й Київського патріархатів і УАПЦ), 44% вказали, що вони є православними без чіткої приналежності до певної церкви, а 8%, що вони є греко-католиками.

І лише кожен дев'ятий або ніколи не вірив, або перестав вірити.

Хоча більшість із тих, хто повідомив, що вірить у Бога, рідко ходить до церкви, вони пройшли випробування "питаннями-пастками" і підтвердили свою релігійність. Таких 85%.

Натомість Росія виявилася шостою з кінця рейтингу релігійності. Певною мірою це відображається і у регіональних відмінностях всередині України. Так, у східних областях більший відсоток невіруючих, натомість у західному регіоні – частка релігійних людей сягає 97%.

Ще одним відкриттям стало те, що постійно збільшується кількість молодих людей, які вірять у Бога і ходять до церкви. А 24% опитаних сказали, що вони раніше не вірили, а тепер стали релігійними.

Кірм того, українці висловилися вкрай негативно до спроб політиків маніпулювати вірою людей та використовувати релігію, як аргумент під час виборчих кампаній.

Читайте також:

Для православних почалася Світла Великодня седмиця

Христос Воскрес! Православні святкують Великдень

У Росії оберуть верховного шамана

Патріарх Московський відвідає Київ у липні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: