Україна в центрі міжнародного скандалу

Україна опинилася в центрі Міжнародного правозахисного скандалу - Генпрокуратура ухвалила рішення про екстрадицію чеченського біженця за крадіжку.

Генпрокуратура ухвалила рішення про екстрадицію чеченського біженця Льоми Сусарова, якого на батьківщині звинувачують у крадіжці. Сам Сусаров наполягає: до крадіжки він непричетний, а Росію був змушений покинути, бо боявся за власне життя. Зараз Льома у Лук’янівському СІЗО, а рішення про його передачу оскаржується в Апеляційному суду.

Офіційно розшукували Сусарова за збройну крадіжку телефонних карток на суму 200 доларів. Чому це стало справою спецслужб, правозахисники лише здогадуються - сам Сусаров серед активістів чеченського спротиву не значиться, а от його родичі - так. Односельця, з яким Сусаров тікав з рідного села Самашки, незабаром викрали і за пів року скинули з вертольота у тих таки Самашках - вже мертвого.

Генпрокуратура України вже була готова видавати Сусарова росіянам, коли довкола в’язня здійнявся правозахисний ґвалт. Виявилося, що Льома має статус так званого мандатного біженця, тобто перебуває під захистом ООН, хоч у якій би країні він перебував, і не може бути висланий у Росію, з якої втік.

Зараз вирішується доля чеченця Льоми Сусарова - чи дадуть йому статус біженця? Від початку 2005-го року Україна не прихистила жодного вихідця з цього регіону.

ВідеоУкраїна в центрі міжнародного скандалу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: