Україна вдвічі скоротила торгівлю зброєю

Експерти пояснюють це виснаженням запасів спецтехніки, що залишилася після розпаду СРСР, якою в основному і торгує Україна.

Організація об'єднаних націй оприлюднила дані чергового звіту, направленого Україною для Регістра звичайних озброєнь ООН. Згідно з документом, у 2008 році Україна продала зброю більш ніж 20 країнам.

Порівняно з 2007 і 2006 роками країна продемонструвала майже двократне зниження обсягів продажів важкого озброєння і військової техніки. Експерти пояснюють це поступовим виснаженням запасів спецтехніки, що залишилася після розпаду СРСР, якою в основному і торгує Україна.

Звіт, направлений Україною для Регістра звичайних озброєнь ООН, містить інформацію про кількість танків, бойових броньованих машин, артилерійських систем крупного калібру, бойової авіації, ракет і пускових установок, легкої стрілецької зброї, а також переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК), проданих Україною у 2008 році більш ніж 20 державам.

За даними Регістра, порівняно з 2007 і 2006 роками Україна істотно знизила обсяги продажів танків, ББМ, артилерійських систем, бойової авіації, ракет і пускових установок. У 2008 році Україна продала 451 одиницю техніки, тоді як у 2007 році - 672 одиниці, а в 2006-му - 1118 одиниць. У 2008 році найбільшу кількість важкого озброєння Україна продала в США, африканську республіку Чад і Азербайджан.

За даними Регістра, минулого року різко скоротилася військово-технічна співпраця з Грузією. Так, у 2007 році Україна продала в цю державу 99 одиниць танків, ББМ, артилерійських установок і літаків. У цьому ж році до Грузії було поставлено понад 10 тисяч одиниць різної стрілецької зброї. Тим часом минулого року Грузія отримала з України всього 40 одиниць БМП-1 і БТР-70.

Варто зазначити, що на експорті зброї Україна у 2008 році заробила близько 800 млн доларів.

Читайте також:

Росія обурена "недружніми" постачаннями у Грузію української зброї

Основні покупці української зброї - Кенія і Грузія

Тимошенко влаштувала розпродаж зброї

НАТО вмовило Україну знищити 6 тисяч тонн зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: