Україна веде перемовини із Росією щодо обміну полоненими після епідемії коронавірусу – Зеленський

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він також розповів, чому не спілкується зараз із президентом Росії.

Президент України Володимир Зеленський розповів, що Україна наразі веде перемовини із Росією щодо обміну полоненими після епідемії коронавірусу.

Про це він розповів під час пресконференції 20 травня.

"На сьогодні у нас було три обміни, як би там не було, а 135 людей повернулися до України, політв’язні були звільнені, і 75 людей повернулися після нашої нормандської зустрічі. І незважаючи на коронавірус, хоч дійсно це складно, ми змогли дотиснути і повернули додому ще 20 людей. І зараз говоримо з РФ про можливий обмін після коронавірусу", - зазначив він.

За його словами, на Донбасі більше не було ділянок розведення військ через те, що про це так і не змогли домовитися під час перемовин ТКГ у Мінську. Зеленський нагадав, що Україна перезавантажила свою делегацію у Тристоронній контактній групі.

"Ми сьогодні перезавантажили Мінську групу статус Мінського процесу, змогли показати, що люди, які є представниками вже шість років на засіданнях мінської групи, у них є російські паспорти, вони там не можуть перебувати. Що ми можемо говорити з представниками тимчасово окупованих територій, але вони повинні бути громадянами України", - пояснив президент.

Зеленський також підкреслив, що не має наразі розмов із президентом РФ Володимиром Путіним, оскільки під час епідемії коронавірусу усі займаються своїми країнами.

"Що стосуються президента Російської Федерації, як би там не було, в мене зараз не було зустрічі з ним у будь-якому форматі, не було дзвінків. Зараз всі країни, і це правда, займаються кожен через коронавірус своєю країною. Ми не відпускаємо у вільний простір питання повернення наших людей, питання повернення наших територій і незаконно анексованого Криму", - зазначив він.

Нагадаємо, Україна вдень 16 квітня під час обміну утримуваними особами з ОРДЛО повернула 20 своїх громадян, які роками утримувалися в нелюдських умовах. Обміни відбувались окремо у Луганській і Донецькій областях. Бойовикам українська сторона передала 14 осіб. Троє відмовились їхати на окуповані території. Після звільнення ексбранці поїхали не додому, а на два тижні на обсервацію, яка 1 травня завершилася.

Відео На засіданні ТКГ планують поговорити про припинення вогню та обмін полоненими

Засідання Тристоронньої контактної групи має відбутися вже сьогодні. Як і попередні кілька разів, в умовах карантину це відбудеться по відеозв'язку. Україна цього разу матиме розширене представництво. Зокрема у перемовинах візьме участь міністр з питань реінтеграції Олексій Рєзніков.    

На засіданні ТКГ планують поговорити про припинення вогню та обмін полоненими

Залиште свій коментар

Вибір редакції