Україна входить до десятки лідерів за крадіжки на роботі

32 з 65 опитаних керівників українських підприємств стверджують, що кількість випадків шахрайства у них зростає.

Половину українських компаній на великі суми регулярно обкрадають їх же співробітники. За звичкою красти на робочому місці Україна - у десятці світових лідерів.

За даними міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers, 32 з 65 опитаних керівників українських підприємств, які в основному представляють фінансовий сектор, виробництво і рітейл, стверджують, що кількість випадків шахрайства у них зростає.

За визнанням топ-менеджерів, в компанії кожного з них з початку року вже вкрали як мінімум на 100 тисяч доларів. Таким чином, згідно з даними PricewaterhouseCoopers, Україна посідає шосте місце у світі за обсягами шахрайства, поступаючись лише Росії, ПАР, Кенії, Мексиці і, як не дивно, Канаді. Про найменший рівень зловживань серед співробітників, у свою чергу, заявили топ-менеджери Японії.

За попередніми підрахунками іншої міжнародної компанії Kroll, за останній рік обсяги збитків підприємств від фінансових махінацій їх співробітників у всьому світі зросли щонайменше на 10% і становлять 8,2 млрд доларів у порівнянні з минулорічними 7,6 млрд.

Аудитори з PricewaterhouseCoopers впевнені, що для вітчизняних бізнесменів ця проблема не нова. "Це було й до кризи. Але зростаючі тоді прибутки з лишком покривали збитки від крадіжок співробітників. І багато компаній на це просто закривали очі. Тепер же для них кожна копійка на рахунку. І для багатьох мова йде про виживання", - заявив керуючий партнер PriceWaterhouseCoopers в Україні Борис Краснянський.

Директор житомирського відділення Альфа-банку разом із завідуючою касою обчистили сховище власного банку на 700 тис. грн. Економіст сектору обслуговування клієнтів Прилуцького відділення Укрсоцбанку в Чернігівській області спустошив кредитні рахунки клієнтів на 440 тисяч грн. Заступник начальника кредитного відділення Рівненської філії Ощадбанку зник, прихопивши з собою 1,6 млн. грн. Всі ці розкрадання відбулися за неповні п'ять місяців цього року.

Експерти стверджують, що на деяких підприємствах злодійство поставлено прямо таки на потік: там розкрадання відбуваються на всіх етапах бізнес-процесу - від закупівель сировини до збуту готової продукції. Проте, пише видання, незважаючи на солідні масштаби махінацій, довести факти шахрайства практично неможливо, оскільки найбільші крадіжки, як правило, завжди вчиняються з мовчазного згоди топ-менеджменту.

Проаналізувавши понад 300 випадків корпоративного шахрайства в Європі, Африці та на Близькому Сході аудитори міжнародної компанії KPMG склали типовий образ нечистого на руку співробітника компанії: Чоловік. Вік 36-55 років. Без кримінального минулого. Керівник або менеджер середньої ланки. Досвід роботи в компанії близько п'яти років. Професіонал.

Нагадаємо, Верховна рада вирішила не відкладати набуття чинності нових законів про боротьбу з корупцією, незважаючи на заяви про їхню недосконалість.

Депутати відмовилися удосконалювати закони про боротьбу з корупцією

Прийняті в червні поточного року антикорупційні закони - "Про принципи попередження і протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за здійснення корупційних правопорушень" і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення" – набудуть чинності з 1 січня 2010 року.

Читайте також:

Депутати відмовилися удосконалювати закони про боротьбу з корупцією

Ющенка звинуватили в порушенні антикорупційних зобов'язань України

Україна зайняла 146 місце у світі за рівнем корупції

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: