Київ шантажує Москву: ми будемо забирати транзитний газ

"Нафтогаз" попереджає, що буде відбирати газ, який іде транзитом у Європу.


"Нафтогаз " у відповідь на заяви "Газпрому" про потенційне обмеження з 1 січня подачі газу Україні заявляє про неготовність забезпечувати транзит газу з РФ до Європи по території країни і попереджає про можливість його конфіскації, повідомило інформоване джерело в Києві з посиланням на лист українського холдингу на адресу "Газпрому".

"Сьогодні керівництву "Газпрому" був направлений офіційний лист "Нафтогазу". У листі наголошується, що у разі неузгодження в терміновому порядку умов транзиту і поставок газу, а також непідписання відповідних документів з 1 січня 2009 року у НАК "Нафтогаз України" відсутні легітимні підстави для прийому в газотранспортну систему України газу, який надходить з території РФ і його переміщення через митний кордон України", - заявив співрозмовник агентства.

"У листі буквально написано, що під час надходження до газотранспортної системи України такого газу він буде ідентифікований як газ невизначеного власника, що може призвести до його вилучення (конфіскації) відповідно до законодавства України. Також наголошується, що у зв'язку з вищесказаним "Нафтогаз України" буде вимушений попередити про ситуацію, що склалася країни Європейського Союзу", - сказало джерело.

Офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов підтвердив, що такий лист надійшов. Він назвав цю позицію "Нафтогазу" шантажем.

"Йдеться про грубе порушення підписаного і чинного документа про транзит російського газу до Західної Європи, а простіше кажучи - про шантаж з української сторони не тільки Росії, але і країн Західної Європи. Все це особливо дивно, враховуючи вчорашню заяву Києва, у тому числі і на вищому рівні про гарантування з їх сторони безперебійного транзиту російського газу до Західної Європи", - заявив Купріянов.

Нагадаємо, сьогодні у ЗМІ з'явилася інформація, що Тимошенко летить до Москви для залагодження газового конфлікту.

Вчора "Нафтогаз" заявив, що переказав "Газпрому" 1,5 млрд. дол. У прес-службі президента повідомили, що Україна вже повністю розрахувалася за імпортований російський газ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: